TamSaha'nın 228'inci Sayısı Yayında

TamSaha dergisinin Kasım sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 228'inci sayısı da dopdolu.

Türkiye ilk olarak 2008 yılında Yunanistan'la birlikte talip olduğu Avrupa Futbol Şampiyonası'nı 2032 yılında İtalya ile ortaklaşa düzenleyecek. Bu büyük başarının Cumhuriyetin ve TFF'nin 100. kuruluş yılında elde edilmesi de organizasyona farklı bir anlam kazandırdı. 

MİLLÎ TAKIM: VER ELİNİ ALMANYA

Millî Takımımız yeni teknik direktörü Vincenzo Montella yönetiminde çıktığı ilk iki maçta Hırvatistan'ı deplasmanda, Letonya'yı da Konya'da yenerek üst üste üçündü defa Avrupa Şampiyonası finallerine katılma hakkını kazandı. A-yıldızlılar bu ay Galler deplasmanından puan çıkarmaları hâlinde de diğer maçların sonuçlarına bakmaksızın grup liderliğini elde edecek. 

“KALECİLER HÜCUMA KATILMALI”

2000'lerin başında Altay'da çok genç yaşta parladıktan sonra Beşiktaş'ın kalesini korudu. Diyarbakırspor'dan Rizespor'a, Ankaraspor'dan Adana Demirspor'a pek çok takımın formasını giyerken Ümit Millî Takımımızla da beş maça çıktı. Şimdilerde bir yandan teknik direktörlük yaparken bir yandan da Millî Takımlara kaleci antrenörü olarak destek veren usta eldivenle kariyer hikâyesini, etkilendiği teknik adamları ve oyuncuları konuştuk.    

“PLAJ FUTBOLU BÜYÜK KULÜPLERİN KATILIMIYLA GÜÇLENİR”

Önce Futsal ardından da Plaj Futbolu Millî Takımımızın formalarını giydi. Spor Bilimleri Fakültesi mezunu. Plaj futbolunun oyuncuya büyük bir kuvvet kattığını belirtirken oyunun sıçrama yapabilmesi için büyük kulüplerin de kuma çıkması gerektiğini söylüyor.

Ayrıca, “EURO 2024 Elemeleri: Sekiz vize işlemi tamamlandı”, “Avrupa Futbol Şampiyonası Tarihi - 1: Eski kıtanın yeni şampiyonası”, “UEFA Kadınlar Uluslar Ligi: Kadınlarımız dört dörtlük”, “Ajax: Bir devin çöküşü”, “Bobby Charlton: Futbolu icat eden ulusun en büyük yıldızıydı”, “Ange Postecoglou: Premier Lig'in sürpriz yıldızı”, “Peter Schmeichel: Üç direk arasına duvar ören Danimarkalı”, “Mamelodi Sundows: Güney Afrika futbolunun yeni hâkimi”, “UEFA Avrupa U17 Şampiyonası Elemeleri: Gençlerimiz Elit Tur'da”,  “İsmail Gökçek: Futbol tarihimizde yabancı kuralı”, “Halil Orbay Çobanoğlu: Futbolda Fransız kontrast antrenmanı ve uygulanışı” dosyaları ile TamSaha'nın 228. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla farklı bir içerik yer alıyor.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme