TamSaha'nın 233. Sayısı Yayında

TamSaha dergisinin 2024 Nisan sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 233. sayısı da dopdolu.

Millî Takımımızın Budapeşte'de Macaristan ve Viyana'da Avusturya ile oynadığı maçların hikâyesi… Ay-yıldızlıların son rakibi Gürcistan… Millî Takımımızın Gürcistan maçlarının karnesi…

Ablalarının Antrenörü

Kadın Millî Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası'nın 28 yaşındaki yardımcısı, oyuncuyken "abla" dediği eski takım arkadaşlarına antrenörlük yapıyor. Yetenekli bir oyuncuyken geçirdiği sakatlıklar sebebiyle futboldan erken kopan genç antrenörle kariyer hikâyesi, kadın futbolunun gelişim süreci ve gelecekle ilgili hedefleri üzerine sohbet ettik.

‘Erkeklere Karşı Tek Başıma Oynardım’

İlkokulda erkeklere karşı "Siz hepiniz, ben tek" diye meydan okuyan kız çocuğu, okul bahçesinde ayağında babetle attığı röveşata golüyle keşfedildi. İlk kulüp antrenmanında top sürerken "Bu kız millî olur" notunu aldı. İlk millî maçında oyuna sonradan girip iki gol attı. Cengiz Ünder ve Erling Haaland'ı kendine örnek alan U19 Millî Takımımızın golcüsüyle kariyer hikâyesini ve hayallerini konuştuk.

‘Kendimi Yurt Dışına Hazırlıyorum’

Fenerbahçe'nin ve U19 Millî Takımımızın sol beki. Yakın hedefi ABD'de bir üniversitede okumak ve orada futbol oynamak. Ardından da İspanya Ligi'ni hedefliyor. Kendisini düzenli ve disiplinli olarak tanımlayan genç oyuncu, yurt dışı hedefine ulaşabilmek için bir yandan özel dil dersleri bir yandan da gelişimini sağlamak adına psikolojik destek alıyor.

Ayrıca, "Avrupa Şampiyonalarında Türkiye (3): Önce çeyrek final sevinci, sonra Letonya şoku", "Avrupa Şampiyonası Tarihi (6): En büyük mucize", "Galatasaray-Fenerbahçe: Süper Kupa hangisinin olacak?", "UEFA Avrupa Konferans Ligi: Fenerbahçe Atina'ya yaklaştı", "Olympiakos: Komşunun en iyisi", "Şampiyonlar Ligi: Son finaliste Atletico Madrid engeli", "Sebastian Hoeness: Stuttgart'ı yükselten adam", "Brest: Ligue 1'in bu sezonki yıldızı", "Sporting CP: Gençleriyle parlıyor", "Kadın Millî Takımı: Rakiplerimiz belli oldu", "U21 Millî Takımı: Ümitler pes etmedi", "U19 Millî Takımı: Gençlerimiz finallerde", "Ersen Martin Gezgin golcüye veda", "Halil Orbay'dan: Performansı en üst düzeye çıkarma: Futbolda Metcon antrenmanının rolü" ve "İsmail Gökçek'ten: Teknik direktör" dosyaları ile TamSaha'nın 233. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla farklı bir içerik yer alıyor.

Özel Haber

Bakmadan Geçme