Taşköprü Belediye Başkan Adayı Acar: 'Taşköprü'ye Çağ Atlatacağız'

31 Mart yerel seçimlerinde Gelecek Partisi'nden Taşköprü Belediye Başkan Adayı olan Harun Acar, yerel seçime dair değerlendirmelerde bulunarak projelerini anlattı.

Gelecek Partisi Taşköprü Belediye Başkan Adayı Harun Acar, Taşköprü için 72 proje hazırladıklarını, Taşköprü'nün sorunlarını ve sıkıntıları iyi bildiklerini belirterek ilçeye çağ atlatacaklarını ifade etti.

‘Hizmet Etmek İçin Yola Çıktık’

Taşköprü’ye hizmet etmek için belediye başkan adayı olduğunu ifade eden Acar, “Yerel seçimler için sahaya indik. Ev ziyaretleri yapıyoruz. 17 Şubat’ta genel başkanımızın katılımıyla aday tanıtımımız olacak. Proje çalışmalarımız var. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

‘İlçemiz İçin 72 Proje Hazırladık’

Taşköprü’de en büyük sorunun işsizlik olduğunu ve bu yüzden de göç verdiğini aktaran Acar, “İlçemizde sosyal bir hayat yok. Aday olmaya karar verdiğimizde 72 tane proje hazırladık. 25 tanesini halkımızla paylaştık. Yerel kalkınmadan, istihdamdan, turizmden, tarım ve hayvancılığa kadar birçok projemiz var.  Önceliğimiz bir yıl içerisinde asbest borçlarımızın değişimi olacak. Taşköprü’nün yüzde 80’ni tarım ve hayvancılık ile uğraşıyor. Tarım ile alakalı projelerimiz var. İlk işlerimizden birisi Taşköprü sarımsağımızı korumak ve muhafaza altına almak olacaktır” diye konuştu.

Taşköprü’nün 5 yıl daha kaybedecek zamanı olmadığını aktaran Acar, köy olmasına izin vermeyeceklerini vatandaşın seçimde yetki vermesi durumunda ilçeye çağ atlatacaklarını belirtti.

Bakmadan Geçme