Teknik Direktör Eriş: 'Kazanmak çok önemli, çok değerli'

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup 2'nci haftasındaki 2-0'lık Erzincan galibiyetini ve hafta sonu oynanacak Fethiyespor maçını değerlendirdi.

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup 2’nci haftasındaki 2-0’lık Erzincan galibiyetini ve hafta sonu oynanacak Fethiyespor maçını değerlendirdi. Kazanmanın çok değerli olduğunu söyleyen Eriş, Fethiyespor maçının ise zor geçeceğini söyledi.

İlk olarak stada gelerek destek veren taraftara teşekkürlerini ileten Eriş; “Ligin başlangıcı bizim için çok önemliydi. İlk hafta deplasmanda başlayan mücadelemiz sonrasında iç sahada ilk maçımızı da oynadık. Gördük ki çoluk çocuk bayan erkek anneli babalı birçok insanın tribüne gelmesi bizi çok mutlu etti. Demek ki onlara bir heyecan vermişiz demek ki onları inandırmışız. O yüzden bu konuda çok mutlu olduğumu belirterek başlamak istiyorum” dedi.

“İÇ SAHA MAÇLARININ HEPSİNİ KAZANMAK İSTİYORUZ”

İlk iki haftada alınan iki galibiyetin iyi başlamak adına çok önemli olduğunu kaydeden Eriş şunları söyledi: “İç sahada kazanılacak maç da çok değerliydi. Öncelik içerde kazanmak bizim için asıl olan. Dışardan getirebildiğimiz kadar fazla puan getirmeyi ama iç saha müsabakalarının hepsini kazanmayı arzu ediyorduk. Bu hafta da iç sahada karşımızda Erzincan gibi geçen haftanın kazanan bir takımı vardı. Çok tecrübeli, sağlam bir savunmaya sahip bir ekiple oynadık. Bu savunmaya karşı pozisyon üretmek bizim için zor oldu. Oyunda değişkenlikler yaparak kazandığımız bir müsabaka oldu. Talihsiz bir sakatlık sonrasında yaptığımız değişiklik, oyun formatında da değişikliklere neden oldu. O bölgede henüz hazır olmayan oyuncularımız vardı. İstediğimiz oyun formatına da döndürmeye çalıştık. Bunda da zaman zaman çok başarılı olduk. Ama yine söylüyorum asıl olan kazanmaktır. Kazanmak çok önemli, çok değerli. Bugün Menemen ve Iğdır’a baktığımızda kendi sahalarında puan kaybettiklerini görüyoruz. Bu ayrıntılar sezon başlangıçları için önemli.”

“OYUNUN FARKINA VARMAK KIYMETLİ”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş: “Maçtan sonra güzel yorumlar vardı. Oyun formatlarımızdaki değişiklikleri inceleyen yorumlar gördüm. Çok yakından takip edenler var, spor yazarlarımız var. Onlara çok teşekkür ediyorum. Çok güzel yorumlamışlar. Bunlar çok değerli benim için. Sadece oyunun kazanan ve kaybeden tarafına bakanlar var Türkiye’de. Oyunun farkına varmak çok kıymetli, büyük bir beğeniyle okudum.”

“YOLUMUZ ZOR VE UZUN”

Teknik Direktör Levent Eriş şöyle sürdürdü: “Yolumuz çok zor. 34 müsabakanın daha olduğu bir lig oynanacak. Çok uzun boyutlu bir lig. Bu uzun boyutta her bir oyuncumuza ihtiyacımız olacak. Hala sezon başı çalışmaları gibi çalışmalarımıza devam etmekteyiz. İnşallah çocuklarımızı en hazır hale getirerek uzun lig maratonunda her birinden teker teker faydalanacağız.”

TAKVİYE SİNYALLERİ

Eriş: “Bir iki oyuncu desteğine ihtiyacımız olabilir. Nasıl ve nerelere olacağını kararlaştırıp bir veya iki oyuncuyu daha dahil edip edemeyeceğimizi konuşuyoruz. Doğrular neyse onu yapmak istiyoruz. Bu sene 2’nci Lig, 1’inci Lig’den çok daha zor geçecek. Çok zor bir lig olacak. Bu takviyeler olur mu bekleyip göreceğiz.”

“FETHİYE MAÇI ZOR OLACAK”

Teknik Direktör Levent Eriş, hafta sonu oynanacak Fethiye maçına ilişkin olarak ise şöyle konuştu: “Çok zorlu bir deplasman. İlk haftayı BAY geçen ikinci hafta İnegöl’den puan alan bir ekip… Bu hafta da geçtiğimiz hafta cezalı olmasından dolayı oynamayan oyuncular dahil olacak. Onların da dahil olması Fethiye’ye farklı bir güç katacaktır. Onlar da ilk defa seyircisinin önüne çıkacaklar. Akşam müsabakası… Keyifli bir müsabaka olacak. Bizim hedefimiz, ideallerimiz var. Kimin ne düşündüğü ne yapmak istediği bizi ilgilendirmiyor. İdealler peşinde koşmak, hayallerimizi süslemek istiyorsak bizim içerde dışarda kazanmayı arzulamak ve bunun için plan yapmamız zorunlu. İnşallah yolumuz çok aydınlık.”

Yılmaz Acar Davut

Bakmadan Geçme