TFF, MEB ve GSB arasında protokol

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında Futbol Gelişim Projesi İş Birliği Protokolü imzalandı.

TFF'nin Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, davetliler ve basın mensupları katıldı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: “İmzalayacağımız iş birliği protokolüyle her iki bakanlığımızın koordinasyonunda ilkokul ve ortaokullarda çocuklarımıza futbol eğitimi vereceğiz. Projemizle birlikte Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında 100 bin çocuğa ulaşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.”

2000-3000 BEDEN EĞİTİM ÖĞRETMENİNE ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ VERİLECEK

Hedefimiz her ilde kriterlere uyan yaklaşık 20 okul seçmek. Toplam 300 civarında okuldaki öğretmenlerimize antrenörlüğün ilk aşama eğitimini vermek. Burada, ilkokulda 3000-3500 sınıf öğretmenine, ortaokulda 2500-3000 beden eğitimi öğretmenine antrenörlük eğitimi vermeyi planlıyoruz. İlkokul öğretmenlerimize antrenör eğitiminin en alt basamağı olan "Gönüllü Liderlik Antrenör Eğitim" programı çerçevesinde eğitim vereceğiz.  Ortaokulda görev yapan beden eğitimi öğretmenlerimize ise futbol uzmanlık alanında eğitim vereceğiz. Bu eğitimler yüz yüze ve çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Antrenörlük eğitimi alan öğretmenlerimize diploma vereceğiz. İlköğretimde başlatacağımız bu proje ile çocuklarımıza okullarda genç yaşta futbol kültürü kazandırmış olacağız. Ayrıca, futbol alanındaki öğrencilerimizin okuldan kulüplere geçişine daha sistematik bir yapı kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca, spor liselerinde futbol branşına yönelik özel çalışmaların yapılmasını istiyoruz. Futbol temalı spor liseleri ile yan branşı futbol olan spor liseleri sayısının ortak geliştirme çalışmaları ile arttırılmasını planlıyoruz." şeklinde konuştu.

Yılmaz Acar Davut

Bakmadan Geçme