Tosya Belediye Başkanı Kavaklıgil: 'Hedefimiz yemyeşil bir Tosya'

Kastamonu Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, belediye tarafından kurulan dış mekan süs bitkisi yetiştirme serasında açıklamalarda bulundu.

Kastamonu Tosya Belediyesi tarafından dış mekan süs bitkisi yetiştirme serası kuruldu. Kastamonu Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, serayı ziyaret etti, yetkililerden bilgi alarak burada açıklamalarda bulundu. Kastamonu Tosya Belediye Başkanı Kavaklıgil; “Botanik parkı projesinin yapım çalışmalarına kısa sürede başlayacağız” dedi.

"HEDEFİMİZ YEMYEŞİL BİR TOSYA"

Tosya ilçesinde Üçolukları mevkiinde projesi tamamlanan ve yapım çalışmasına başlanacak olan Tosya Botanik Parkı’nda kullanılacak olan 16 adet dış mekan süs bitkisinin Belediye serasında yetiştirildiğini belirten Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil; “Hedefimiz yemyeşil bir Tosya. Geçtiğimiz süreçte Tosya Belediyesi’ne ait serada başlatılan kapasite artırım çalışmaları neticesinde iç ve dış mekân süs bitkilerinin daha fazla üretilmesi için gerekli ortamlar sağlanarak şehrimizin güzelliğine güzellik katacak birimimiz daha kompleks bir hal almıştı. Gelinen noktada 4 mevsim boyunca hava şartlarına uygun süs bitkilerinin yetiştirilmesi için tüm şartlar sağlanarak üretim sayısı artırıldı ve bahar çiçeği olan 40 bin hercai menekşe sahada yerini aldı.Yaz mevsimi boyunca yine yeşil alanlarımızı renklendirecek 50 bin kadife, 30 bin petunya, 30 bin şeker begonya ve 5 bin dahlia çiçeği ise hazır."

"MİNİ BİR BOTANİK PARTK GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKACAK"

Kastamonu Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil şöyle devam etti: "Bununla birlikte yine seramızda yıl boyunca aralıksız bir şekilde çok yıllık dış mekan süs bitkilerinin köklendirilmesi ise devam ediyor. Tosya Belediye Başkanlığı olarak en önemli projelerimizden biri ise şehir merkezimize en yakın Üç Oluklar Mesire Alanının genişletilerek değerli hemşerilerimizin hizmetine sunulması. Şu anda projeleri tamamlanan ve inşallah kısa sürede yapım çalışmalarına başlayacağımız proje bittiğinde mini bir botanik park görüntüsü ortaya çıkacak. Projede kullanılmak üzere 16 farklı çeşit dış mekan ağaç ve çalı tipi süs bitkileri olan berberis, taflan, gilaburu, çınar, leylak, lavadin, aura, limon selvi, mazı, ateş dikeni, yeşil leylandi, mavi leylandi, mavi ladin, beyaz kuş, Japon eriği ve fıstık çamı ağaçları ise yine seramız tarafından hazırlandı."

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme