Tosya'daki projeler hızla sürüyor

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, sahada devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmaların son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Kavaklıgil, sahadaki incelemelerde vatandaşlardan gelen talepleri de alarak, yapılabilecek çalışmaları gözden geçirdi.

Sahadaki incelemelerinde Karşıyaka Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Kavaklıgil; “Karşıyaka Mahallemizde çok kıymetli hemşehrilerimizle birlikte hizmet ve projelerimizi değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz süreçte mahalle sınırları içerisinde yer alan tarımsal alanlarda başlatılan kanalizasyon çalışmalarına kaldığımız yerden devam edileceği hususunu da dile getirdiğimiz mahalle ziyaretlerinde ayrıca hemşehrilerimizin istekleri de not edildi. Bu eşsiz şehri hep birlikte yönetecek, kentimizin tüm noktalarına belediye hizmetlerini eşit şekilde ulaştıracağız” dedi.

“YERİNDE İNCELEMELERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Belediye olarak tarımsal üretime de destek verdiklerini vurgulayan Başkan Kavaklıgil; “Tosya Belediye Başkanlığı olarak tarımsal üretimin desteklenmesi ve bu bölgelerde ikamet eden vatandaşlarımızın ulaşım noktasında yaşadığı sıkıntıların çözülmesi adına yerinde incelemelerimiz devam ediyor. Son olarak Karşıyaka Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Topsakal Ganizade Hacı Necmettin Camii arkasında yer alan stabilize toprak yolu kullanan hemşehrilerimizin toz nedeniyle yaşadığı olumsuzluklar giderilmek üzere planlamalar yapıldı. Tosya'mızın en önemli değerleri arasında yer alan bağ ve bahçe alanlarında özellikle sulama, ulaşım ve alt yapı gibi hizmetlerin en iyi şekilde tesis edilmesine her zaman olduğu gibi gayret edecek, bu eşsiz kültürün her zaman diri kalmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

“KENTİMİZİN TÜM NOKTALARINA HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

Yeşil alan projelerinin de hızla ilerlediğini söyleyen Başkan Kavaklıgil; “Tosya kent merkezinde kamusal yeşil alanların artırımına yönelik çalışmalar devam ederken kentimizin tüm noktalarına hizmet götürüyoruz. Fevzi Paşa Mahallemizde vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda yapılacak olan yeni park için alan tahsisinin hemen ardından zemin hazırlık çalışmalarına başlandı. Kısa süre içerisinde inşa ve peyzaj çalışmalarına başlayacağımız yeni yeşil alanımızla birlikte mahallemiz daha da güzelleşecek” şeklinde konuştu.

“ÇEŞMELERİMİZİ ONARARAK YENİDEN KULLANIMA SUNUYORUZ”

Şehrin dokusunu korumaya özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Kavaklıgil; “Şehrimizin dokusunu koruyor, geçmişten bize miras kalan sokak arasındaki çeşmelerimizi onararak yeniden kullanıma sunuyoruz. Camiatik Mahallesi Afat Çeşme Sokak'ta yer alan çeşmemizi geçtiğimiz süreçte mahalle sakinlerimizle birlikte inceleyerek onarım programına almıştık ve gelinen noktada yapım çalışmalarına başlayarak kısa sürede inşallah tamamlayacağız” dedi.

“MEHMET AKİF ERSOY İLKOKULU BAHÇESİ SICAK ASFALTLA KAPLANDI”

Eğitime verdikleri desteğe de dikkat çeken Başkan Kavaklıgil; “Eğitim kurumlarımızın fiziki açıdan en iyi şekilde tesis edilmesi adına yaptığımız projelendirmeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz. Özellikle okullarımızın bahçelerinde çocuklarımızın rahatça oynamasını ve eğitim almasını sağlamak için sıcak asfaltla zemin kaplama işlemlerine bir yenisini daha ekledik. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu bahçesi artık tamamen sıcak asfaltla kaplandı ve 2023-2024 eğitim öğretim yılında çocuklarımızın kullanımına hazırlandı. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bahçesinde sıcak asfalt öncesi zemin hazırlık çalışmaları başladı. Kısa sürede inşallah okulumuzun bahçesinde hafriyat çalışmalarını tamamlayarak kaliteli ve kalıcı üst yapı için gerekli tüm hazırlıkları yapacağız. Akabinde ekiplerimiz hızlıca sıcak asfalt uygulamalarına geçecek ve yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizin kullanımına sunacak” diyerek bilgi verdi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme