TÜGVA'dan görkemli kapanış

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kastamonu İl Temsilciği tarafından düzenlenen Yaz Okulu'nun kapanış programı gerçekleştirildi.

Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Avni Çakır, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, TÜGVA İl Temsilcisi Selim Önen, kurum müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Öğrencilerin el sanatları üzerine yaptığı taş baskı, ebru sanatı gibi çeşitli eserler Gençlik Merkezi’nde sergilenerek katılımcıların beğenisine sunuldu. Sergi katılımcılar tarafından ilgiyle gezildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan kapanış programı, öğrencilerin koro halinde ilahi ve şiir okumasıyla devam etti.  TÜGVA Yaz Okulu’nda yapılan faaliyetlere ilişkin video gösterimi sunuldu. Kur’an-ı Kerim’e geçen öğrencilere Vali Avni Çakır teşekkür belgesi takdim edip başarı diledi. 

“BİN ÖĞRENCİYLE PROGRAMIMIZI TAMAMLAMIŞ BULUNUYORUZ”

TÜGVA İl Temsilci Selim Önen, bu sene 7’nci Yaz Okulu programlarını gerçekleştirdiklerini belirterek; “Sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, ilmihal, değerler eğitimi, ahlak bilgisi, peygamber efendimizin hayatı gibi birçok dini bilgileri görüp öğleden sonra da çocukların daha çok sportif, sanatsal ve zeka oyunları üzerine eğlenebilecekleri ve onları cezbeden bir alan oluşturup çocuklara fırsatlar oluşturmaya çalıştık. Öğrenciler kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda öğleden sonra ki programlara ona göre katılım sağladılar. Yaz okulumuz Türkiye geneli her ilde ortaokul bünyesinde yapılan bir program. Her sene yüzlerce öğrenciyle Kastamonu’da programımızı gerçekleştirdik. Bu sene de ilçelerle birlikte bin öğrenciyle programımızı tamamlamış bulunuyoruz” diye konuştu.

“HER SENE DAHA DA İYİ YERE TAŞIYARAK SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Yaz okullarındaki temel amaçlarının gençlerin daha iyi bir geleceğe sahip olması ve gençlere milli manevi değerleri öğretmek olduğunu aktaran Önen; “Hem dini bilgileri vermek hem de kendini daha iyi yetiştirebilen, sorgulayabilen, araştırabilen ve insanlara faydalı olabileceğini düşünen sorumluluk sahibi gençleri oluşturmaya çalışıyoruz. Bu anlamda da düsturumuz ‘Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim’ sözünden yola çıkarak arkadaş ortamlarını da yaz okulu içinde seçerek aynı amaca aynı hedefe kitlenen bir ortam oluşturmak. Özellikle karakterlerinin oturmaya başladığı ortaokul seviyesindeki kardeşlerimizin doğru arkadaşlıklar kurması gelecek hayatlarına etki etmektedir. Bundan dolayı yaz okullarımız büyük önem arz etmektedir. TÜGVA olarak yaz okullarımızı her sene daha da iyi yere taşıyarak sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme