Turizm Sektörü Kastamonu'yu Keşfedecek

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerine yönelik 2024 yılı Batı Karadeniz'i Keşfet Alternatif Destek Programı ilan etti. Program kapsamında bölgeye gerçekleştirilecek turlara 3 milyon lira destek sağlanacak.

Turizm Sektörü Kastamonu'yu Keşfedecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TR82 Bölgesi’ndeki konaklama tesislerinde toplam geceleme sayısının arttırılması ve TR82 Bölgesi’nde turizm sektör gelirlerinin arttırılması amaçlayan program kapsamında seyahat acentaları tarafından düzenlenecek konaklamalı turlar ile tren turizmi turlarının desteklenmesi planlanıyor.

Destek bütçesi 3 milyon lira olan programdan acentalara, 2 gece konaklamalı paket için tur başına azami 20 bin lira, 3 gece konaklamalı paket için ise tur başına 36 bin lira mali destek sağlanacak. Turistik Tuz Ekspresi için kişi başına ise sağlanacak destek tutarı 750 lira olarak belirlenirken, Özel Karaelmas Ekspresi için ise kişi başına 250 lira destek sağlanacak. Özel Karaelmas Ekspresi ile entegre 1 gece konaklamalı yapılacak gezi paketleri için kişi başına verilecek destek tutarı 500 lira olacak. Söz konusu desteklerden Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen A Grubu Seyahat Acentası İşletme Belgesi’ne sahip seyahat acentaları yararlanabilecekler.

Başvurular İçin Son Tarih 31 Ekim 2024

Turlar 15 Nisan 2024 -30 Kasım 2024 tarihleri arasında düzenlenebilecektir. Başvurular için son tarih 31 Ekim 2024, Perşembe saat 23.59’dur. Bu tarih ve saatten sonra başvuru yapılamayacaktır. Program destek tutarları ve özel koşullar ile ilgili detaylı bilgiye www.kuzka.gov.tr kurumsal internet sitesinde yer alan başvuru rehberinden ulaşılabilir.

Özel Haber

Bakmadan Geçme