Türk Mutfağı Haftası başladı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Türk Mutfağı Haftası tüm Türkiye'de olduğu gibi bu yıl da Kastamonu'da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. 

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Türk Mutfağı Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi bu yıl da ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. 

Sokak ikramları bugün Cumhuriyet Meydanı’nda saat 14.00’da Pınarbaşı Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Coğrafi İşaretli ürün Pınarbaşı Kara Çorba İkramı ve 26 Mayıs Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda saat 14.00’da Devrekani Belediye Başkanlığı tarafından yine Coğrafi İşaretli ürünlerimizden biri olan Devrekani Cırık Tatlısı ikramı ile devam edecek. 

MUTFAK ŞOVLAR HAFTAYA DAMGASINI VURACAK

Bugün saat 16.00’da Rekortmen Şef Mahmut Dolmacı ve Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Karadeniz Bölge Temsilcisi İbrahim Kesgin’in katılımlarıyla Kurşunlu Han Otel’de mutfak şov gerçekleştirilecek. Elemeleri Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde 3 Mayıstan bu yana devam eden ve 6 ilçeden 38 takımın mücadele ettiği Liseli Şefler Yarışıyor Yemek Yarışması’nın finali de etkinlikler kapsamında yarın saat 11.00’da Turizm Fakültesi’nde gerçekleştirilecek. Finale kalan 4 ekip kıyasıya mücadele edecek. 

ETKİNLİKLER SERGİ İLE TAÇLANACAK

21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası kapsamında İlimizde gerçekleşecek etkinliklerden biri de Kastamonu Yöresel Yemekler ve Ürünler Fotoğraf Sergisi olacak.  25 Mayıs Perşembe Nasrullah Meydanı Banka Sokakta saat 11.00’da açılışı yapılacak olan sergi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenecek. İlimizde gerçekleşecek Türk Mutfağı Haftası Etkinliklerine basında yer veren Türkuaz Haber Ajansı’nın Haber ve Yayın Koordinatörü Veysel Kavrayan hafta boyunca ilimizde olacak ve etkinlikleri haber yapacak.

Bakmadan Geçme