Türk Mutfağı Haftası başlıyor

Türk Mutfağı Haftası tüm Türkiye'de olduğu gibi bu yıl da Kastamonu'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Türk Mutfağı Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi bu yıl da Kastamonu'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Sokak ikramları bu yıl da gerçekleştirilecek. Etkinlikler 22 Mayıs Pazartesi günü Coğrafi İşaretli ürünlerimizden İhsangazi Ekşili Pilav ikramıyla başlayacak. İhsangazi Belediye Başkalığı tarafından yapılacak olan ikramlar Cumhuriyet Meydanı’nda saat 13.30’da yapılacak.  Sokak ikramları 23 Mayıs Salı günü Cumhuriyet Meydanı’nda saat 14.00’da Pınarbaşı Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Coğrafi İşaretli ürün Pınarbaşı Kara Çorba İkramı ve 26 Mayıs Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda saat 14.00’da Devrekani Belediye Başkanlığı tarafından yine Coğrafi İşaretli ürünlerimizden biri olan Devrekani Cırık Tatlısı ikramı ile devam edecek. 

MUTFAK ŞOVLAR HAFTAYA DAMGASINI VURACAK

23 Mayıs Salı günü saat 16.00’da Rekortmen Şef Mahmut Dolmacı ile Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Karadeniz Bölge Temsilcisi İbrahim Kesgin’in katılımlarıyla Kurşunlu Han Otel’de Mutfak Şov gerçekleştirilecek. Elemeleri Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde 3 Mayıs’tan bu yana devam eden ve 6 ilçeden 38 takımın mücadele ettiği Liseli Şefler Yarışıyor Yemek Yarışması’nın finali de etkinlikler kapsamında 24 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00’da Turizm Fakültesi’nde gerçekleştirilecek. Finale kalan 4 ekip kıyasıya mücadele edecek. 

ETKİNLİKLER SERGİ İLE TAÇLANACAK

21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası kapsamında İlimizde gerçekleşecek etkinliklerden biri de Kastamonu Yöresel Yemekler ve Ürünler Fotoğraf Sergisi olacak. 25 Mayıs Perşembe Nasrullah Meydanı Banka Sokakta saat 11.00’da açılışı yapılacak olan sergi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenecek. İlimizde gerçekleşecek Türk Mutfağı Haftası Etkinliklerine basında yer veren Türkuaz Haber Ajansı’nın Haber ve Yayın Koordinatörü Veysel Kavrayan hafta boyunca ilimizde olacak ve etkinlikleri haber yapacak.

Bakmadan Geçme