TÜRKAV, Muzaffer Ertaş'ı Andı

TÜRKAV Şubesi tarafından Kastamonulu Alperenlerden Muzaffer Ertaş'ı vefatının 6'ncı yılında kabri başında anma programı düzenlendi.

TÜRKAV Şubesi tarafından Kastamonulu Alperenlerden Muzaffer Ertaş’ı vefatının 6’ncı yılında kabri başında anma programı düzenlendi.

Programa Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf Ekşioğlu, Kamu-Sen İl Temsilcisi Nedim Afacan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, Belediye Başkan Yardımcısı Resul Köprülü, Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Çiftçi, MHP belediye başkan aday adayları Tarık Ziya Çağılcı, Mehmet Çiftçi, Fatih Yasin Kemal ve çok sayıda vatandaş kaldı. 

TÜRKAV Şube Başkanı Kamil Çonkor yaptığı selamlama konuşmasında “Kendisini de rahmetle andığımız Feyzi Efendi derki; ‘Kur'ân irşâdı altında bir istikâmet, bin kerâmetten daha üstündür.’ İşte Ertaş Hocamız da bu doğrultuda hayat süren; ailesine, talebelerine ve çevresine rol model olan, istikametten ayrılmadan, milliyetçi-ülkücü duruşundan taviz vermeden tertemiz bir hayat yaşamış mümtaz bir şahsiyettir. Muzaffer Ertaş Hoca, sahip olduğu ilmi ve manevi birikim sayesinde yaşadığı devirde tam bir Alperen gibi mücadele etmiştir. Eliyle, diliyle ve kalemiyle yaptığı mücadelede ortaya koyduğu; Osmanlı’nın Manevi Dünyası, Saklanan Gerçekler, Günümüzde bir Alperen ve Mehmet Feyzi Efendi’den Hatıralar gibi eserlerin yanında çok sayıda öğrenci yetiştirmiş ve arkasında kendisini hayırla yâd edecek evlatlar bırakmıştır. Her biri sadakayı cariye türünden olan bu mirası ile hocamızın amel defterinin kıyamete kadar kapanmayacağına inanıyoruz. TÜRKAV Kastamonu Şubesi olarak ‘Vefa, ülkücü bir erdemdir’ düsturundan hareketle, Kastamonu’nun ve camiamızın müstesna bir değeri olan Muzaffer hocamızı, talebeleri ve sevenleriyle buluşturmayı vefalı bir görev sayıyoruz. Bu anlamlı günde bizi ve rahmetli hocamızı yalnız bırakmayan siz değerli gönül dostlarımıza şahsım, Vakfımız, Derneğimiz ve Ertaş ailesi adına teşekkür ediyorum. Şimdi değerli hocalarımız Kuranı Kerim okuyacak ve ardından Kıymetli hocamız Sayın Kadir Doğan tarafından hatim duası yapılacaktır. Duadan sonra ikramımız olacaktır. Cenab-ı Allah şimdiden kabul buyursun” ifadelerini kullandı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından yapılan ikramla program sona erdi.

Bakmadan Geçme