Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Gerçekleştirilecek

Kastamonu Üniversitesi eş güdümünde sürdürülen Language Tree Projesi'nin Öğrenme, Öğretme, Eğitim Etkinliği olan İki Dillilere ve Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programı 29 Ocak 2024 - 11 Şubat 2024 tarihleri arasında Almanya'nın Duisburg kentinde gerçekleştirilecek.

Bu program, Türkçenin yabancılara ve iki dillilere öğretimi ile ilgili genç öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının meslekî gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleniyor. Programda yabancılara ve iki dillilere Türkçe öğretiminin temel konuları ile birlikte projenin odak noktası olan konuşma becerisi ve teknoloji kullanımı ayrıntılı olarak ele alınacak.

Yüz yüze ve çevrim içi eğitimlerden oluşan bu sertifika programının 29 Ocak 2024-1 Şubat 2024 tarihleri arasında Duisburg, Almanya'da düzenlenecek yüz yüze derslerine katılım için üniversitemizin ilgili bölümlerinden 5 öğrenci hibeli olarak davet edilecek. Projenin internet sitesi olan wwww.dilagaci.com'dan program ile ilgili ayrıntılı bilgi alınabilir, başvuru yapılabilir.

Programa katılım şartları; “18-30 yaş arasında olmak. Üniversitenin Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Temel Eğitim, Eğitim Bilimleri bölümlerinde (lisans ya da lisansüstü) öğrenci (en az 3. yarıyıl) olmak. En az 2.00 akademik ortalamaya sahip olmak” olarak sıralandı.  

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme