Türkiye Şampiyonları Kastamonu'dan

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Spor Faaliyetleri Gençler Muay Thai Türkiye Birinciliği Gümüşhane'de düzenlendi.

7-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Birinciliği'nde Kastamonu'yu temsil eden öğrencileri karşılaşmalar sonunda 4 Türkiye şampiyonluğu ve 2 Türkiye üçüncülüğü elde ederek 6 madalya kazandı. Daday Şehit Ümit Demirci ÇPAL öğrencisi Yiğit Şişman 51 kg Genç B'de; Kastamonu Fen Lisesi öğrencisi İsmail Arda Kürsü 42 kg Genç B'de ve Abdurrahmanpaşa Lisesi öğrencisi İrem Nur Tiraki 38 kg Genç B'de Türkiye şampiyonu olurken, 10 Aralık MTAL öğrencisi Elif Güveneci 42 kg Genç B'de Türkiye üçüncülüğü elde etti.

10 Aralık MTAL öğrencisi Behiye Rana Değirmenci 40 kg Genç B'de Türkiye şampiyonu, Kastamonu Fen Lisesi öğrencisi Hüseyin Talha Eski ise 71 kg Genç B'de Türkiye üçüncüsü oldu. Ayrıca Konya'da düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası'na katılan Kuzeykent Ortaokulu özel öğrencilerden Kerem Altan Altınlu 800 metre yarışında Türkiye üçüncüsü olurken, Yiğitcan Civelekoğlu 100 metre yarışında 23 öğrenci arasından Türkiye dördüncüsü olmuştur.

Öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, "Zihinsel uyanıklığı artıran,  özgüven kazandıran, planlı hareket etmeyi öğreten, tüm uzuv ve eklemlerin kullanılabildiği çalışmalar sayesinde koordinasyonu artıran savunma savaşı sanatı olan Muay Thai'de ve Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda başarı kazanan öğrencilerimizi, öğrencilerimizin sadece akademik gelişimleri ile değil, sosyal sanatsal ve kültürel, sportif gelişimleri ile de ilgilenen, ortam sağlayan okul idaresi, öğretmenleri, antrenmandan antrenmana taşıyan ailelerini ve antrenörlerini kutlarım" dedi.
 

Bakmadan Geçme