U17 Milli takımımız yarı finalde

U17 Kızlar Avrupa Hentbol Şampiyonası İkinci Klasmanı, 5-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında Türkiye Hentbol Federasyonu ev sahipliğinde Ankara Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu'nda düzenleniyor.

Bugün oynanan gruptaki 4. ve son maçında U17 Kız Milli Hentbol Takımı, Letonya’yı 45-27’lik skorla yenerek, yarı finale yükseldi. Karşılaşmanın ilk yarısı da 22-12 Milli Takımımızın üstünlüğü ile tamamlandı. Millilerimiz yarı finalde Finlandiya ile karşılaşacak. Letonya maçında ise milli takımımızın kalecisi Hiranur Öztürk maçın en iyi oyuncusu seçildi.

A Grubu'nda bugün oynanan diğer maçta ise İtalya, Avusturya’yı 27-26'luk skorla yendi. B Grubu'nda bugün oynanan karşılaşmalarda ise Finlandiya, Kosova ile 29-29 ve Slovakya da Polonya ile 21-21 berabere kaldı. Bu sonuçların ardından Millilerimiz A grubunu lider tamamlarken, Avusturya averajla 2. Sırada yer alarak yarı finale yükseldi. B grubunda ise Polonya ve Finlandiya yarı finale yükselen diğer takımlar oldu.

Milli Takımımızın Finlandiya ile oynayacağı yarı final maçı 12 Ağustos Cumartesi saat 19:30 başlayacak. Polonya-Avusturya maçı ise 17:15’te başlayacak. Şampiyona maçları EHF TV, SportsTV ve Dsmart Spor'dan canlı olarak yayınlanıyor. İki grupta oynanan şampiyonada U17 Kız Milli Hentbol Milli Takımımız, A Grubu'nda Avusturya, Büyük Britanya, İtalya ve Letonya ile birlikte yer alıyor. B Grubu'nda ise Bulgaristan, Finlandiya, Kosova, Polonya ve Slovakya mücadele ediyor.

U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası ikinci klasman maçları, diğer bir merkez Azerbaycan'da da aynı tarih aralığında 10 takımın katılımıyla oynanıyor. Her iki merkezde şampiyon olan iki ülkenin takımı, iki yıl sonra düzenlenecek U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na birinci klasmandan katılma hakkı elde edecek ve kazanan ülkelerin U17 takımı da aynı şekilde 2 sene sonra düzenlenecek olan şampiyonaya birinci klasmandan katılmaya hak kazanacak.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme