Vali Avni Çakır, Muş'ta göreve başladı

Valiler Kararnamesi ile Kastamonu Valiliğinden Muş Valiliğine atanan ve Valilik önünde kurum amirleri tarafından karşılanan Vali Çakır, selamlaşmanın ardından makama geçti.

Doğu Anadolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran Muş’un turizminin, tarımının, sanayisinin, ekonomisinin ve halkın refahının gelişimi çalışacağını ifade eden Vali Çakır, en uzak köye kadar eksiksiz ve kaliteli olarak hizmet sunmak için çalışacaklarını belirterek, "Bu vesileyle beni bu göreve layık gören başta Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza duydukları güven için şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevimin Muş'a ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Doğu Anadolu’muzun tarihi ve doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran, kendine has kültürüyle öne çıkan Muş’un turizminin, tarımının, sanayisinin, ekonomisinin ve halkın refahının gelişimi için hep birlikte çalışacağız" dedi.

Eğitim, sağlık, güvenlik, sosyal yardım, iletişim, ulaşım, alt yapı gibi devletimizin vatandaşlarımıza sunduğu her tür kamu hizmetinin il merkezinden en uzak köyümüze kadar eksiksiz ve kaliteli olarak sunulması için var gücüyle çalışacakları ifade eden Vali Çakır; “Hedeflere ulaşmak için ilde görevli tüm kamu çalışanlarımızla ve mesai arkadaşlarımla üstün görev anlayışı içinde hızlı, akılcı, etkin ve verimli bir şekilde, mesai mefhumu gözetmeksizin Türkiye Yüzyılı vizyonuyla vatandaşlarımıza hizmet sunma azmi ve gayreti içinde olacağımızın bilinmesini isterim. Milletimizin hizmetinde, sorumluluklarımızın bilincinde, insanımızı merkez alan, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerinde, toplumumuzu kucaklayan, güler yüzlü vazifeyi şiar edineceğiz. Kapımız halkımızın kapısı olup, özellikle aziz kahramanlarımızın bizlere emaneti olan şehit ailelerimizle, gazilerimizle, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla, kimsesiz yetim çocuklarımızla, engellilerimizle, yaşlı insanlarımızla, öğrencilerimiz ve gençlerimizle her fırsatta bir arada olmaya gayret göstereceğiz. İlimizde planlanmış veya yürütülmekte olan tüm proje ve çalışmaların da titizlikle takibi sürdürülecek olup, Muş Valiliği görevine başladığım bu gün vesilesi ile de başta İlker Gündüzöz Valim olmak üzere Muş'a hizmet etmiş tüm Valilerimizi değerli hizmetleri sebebiyle şükranla anıyor, ebediyete irtihal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyet diliyorum" diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZI MALAZGİRT'İMİZDE AĞIRLAYACAĞIZ”

9 Ağustos'tan bu yana Kastamonu Valiliğini devam ederken, aynı zamanda da Muş’taki çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Vali Çakır, "Geçen hafta vali vekilimiz başkanlığında Malazgirt programıyla ilgili toplantı yapıldı. Süratli bir şekilde Malazgirt şenlikleriyle ilgili çalışmalara başkanlık edip, Pazartesi günü de geniş çaplı bir toplantı düzenleyeceğiz. Sahada da gerekli incelemelerimizi yapıp önceki yıllarda da olduğu gibi coşkulu bir şekilde şenliklerimizi kutlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızı da büyük coşkuyla ilimizde ve Malazgirt'imizde ağırlayacağız” ifadelerini kullandı. 
 

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme