Vali Avni Çakır uğurlandı

Valiler Kararnamesi ile Muş Valiliğine atanan Vali Avni Çakır'a Valilik binası önünde uğurlama töreni düzenlendi.

Törene Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, kurum müdürleri, STK temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı. 

Vali Avni Çakır, yaptığı konuşmada, hızlı ve güzel bir şekilde 3 yıl 2 ayın geçtiğini, 18 Ağustos’ta Muş Valiliği’nde göreve başlayacağını dile getirerek; “Dün akşam duygularımızı ifade ettik. Aslında ayrılışlarında hızlı ve keskin olması lazım gerçekten bizim açımızdan da çok güç. İlk göreve başladığımız anda da ifade ettiğim gibi ben değil, ‘biz’ olalım ruhunu ön plana çıkarmaya çalıştık. Ekip ruhunu, birliği, beraberliğini, dayanışmayı ön plana çıkarmaya çalıştık. Herkesin işine gelirken sanki evine gidiyormuş gibi bir aile ortamına geliyormuş gibi o hissiyatla işine gelmesine gayret ettik. Yaşadığımız oldukça yoğun sıkıntılı süreçleri hep beraber tüm arkadaşlarımızın, tüm siyasilerimizin, bakanlarımızın, herkesin gücü yettiğince görev alanı boyunca vermiş olduğu büyük özverili çalışmaları desteklerle atlattık. Şüphesiz eksikliklerimiz oldu. Neticede biz de insanız. Kastamonu gerçekten isminin çok çok üzerinde bir şehir. 19 ilçesiyle binden fazla köyüyle, binlerce mahallesiyle gerçekten sürekli bunu son dönemde kullanmıyorum bu bir mazeret olarak değil ama Kastamonu’nun cismani anlamda da büyüklüğünü göstermek istiyorum. Yani 10 vilayete yakın bir şehri burada hep beraber yönetmeye çalıştık. Elbette ki her noktaya yetişemedik ama mesaimizin, gücümüzün büyük bir kısmını sahada olmaya harcadık. İnsanlarımıza, köylerimize, ilçelerimize ulaşmaya harcadık. Yine sağ olsun eşim de bizim yetişemediğimiz yerlerde bizim üzerimizde olan yükü aldı. O da kendince ve keyifli bir şekilde de buradaki özellikle sosyal projelerde bana da çok büyük bir omuz verdi. Kendisine de çok teşekkür ediyorum huzurlarınızda” dedi.

“ALLAH’A HER GÜN ŞÜKRETTİM” 

Her kesimle eşit bir şekilde kucaklaşmaya gayret ettiklerini dile getiren Çakır; “Bazı ailelerimiz önceliklerimiz oldu. Başta şehit ailelerimiz olmak üzere çünkü onların Türk toplumunun önündeki yeri müstesna. Özellikle sporcu gençleri de böyle eşofman, spor kıyafet içerisinde görünce de sanki onları böyle bir gelinlikte görmüş gibi hissediyorum ve o kadar mutlu oluyorum. Yani gençlerin sporla buluşmasından çocuklarımızın antrenman sahalarında ve spor salonlarında antrenman, müsabaka yapmasından muhteşem keyif alıyorum. Zaten vali olduğumda da söz vermiştim. Özellikle ‘Gençlerin sporla buluşması noktasında yoğun çaba sarf edeceğim’ diye. Yine kadınlarımız, engelli ailelerimiz, onların karınca kararınca görev yetkimiz süreci boyunca bir tık üst kademeye yani daha çok toplumsal hayata, daha çok ekonomik hayata, daha çok özgüvenlerin gelmesine şahitlik etmekten de çok mutluyum. Burada bu süreçte başta kolluk mensuplarımız asayişin sağlanması noktasında Kastamonu’nun huzur kenti haline gelmesinde bizlere çok büyük bir destek verdi. Bunu ben dışarıda gururla da söyledim. ‘Kastamonu’muz huzur şehri’ diye. Halkımızın da bizlere vermiş olduğu çok büyük destek sayesinde oldu. Çok rahat bir şekilde saat 22.00-23.00’de ‘hanım sen çık yürüyüşe’ diyebiliyorum. Elbette her yerde asayiş var ama hissetmek önemli. Sabahın 7 buçuğunda, akşam 11-12’de insanımızın gezmesini görmek ayrıyeten bize mutluluk verdi. Çok keyifli günlerimiz oldu. Zorlu günlerimiz de oldu ama inanın işime gelirken çok büyük bir keyifle buraya geldim. Böylesine muhteşem bir kente böylesine güzel insana hizmet etmeyi bana nasip ettiği için yüce Allah’a her gün şükrettim. Bizim için gerçekten de Kastamonu’nun yeri bambaşka. Dostlarımızdan bazıları ‘Siz bize Kastamonulu olarak Kastamonu’yu sevdirdiniz’ dediler. Kastamonulular nasıl muhteşem bölgede nasıl bir muhteşem bir yerde yaşadıklarının çok farkında değiller. Lütfen anın kıymetini yaşayın. Hayat akıp geçiyor. Güzelliklerin keyfini çıkartın. Biz Kastamonu’ya doyamadık ama inşallah Muş’ta da sizler gibi güzel insanlarla karşılaşırız. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin. Yapamadıklarımız, yaptıklarımızdan daha çok ama inanın tüm ekip arkadaşlarımıza gece gündüz bu güzel insanlara hizmet etmek için gayret ettik. Kendimi Kastamonu’nun bir evladı olarak da görüyorum. Her noktada, her bulunduğum makamda, mevkide, özel hayatımda yeriniz başka. Bir telefon kadar da hepinize yakınım. Öncelikle Muş ondan sonra da kader bizi nereye sevk ederse orada hepiniz baş tacısınız. Haklarınızı helal edin” dedi.

Konuşmanın ardından törene katılanlar alkış ve hüzün içinde Çakır’ı uğurladı.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme