Yabancı Öğrencilerden Milli Eğitim'e Ziyaret

European Pupils Magazine (EPM) kapsamında yurt dışından gelen öğrenci ve öğretmenler Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü'nü ziyaret etti.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi koordinasyonunda Kastamonu Fen Lisesi, Taşköprü Fen Lisesi ve Kastamonu Göl Anadolu Lisesi ev sahipliğinde 6-10 Kasım 2023 tarihleri arasında ilimizde "EPMagazine-Bilimin Tarihini Yazıyoruz" atölye çalışması gerçekleştiriliyor. Program kapsamında yayın süresi 20 yılı aşkın süredir devam eden bilimsel dergiye okulların öğrencileri bilimin tarihiyle alakalı araştırmalar yaparak belirledikleri konu özelinde İngilizce ve Türkçe makaleler yazıyor. Ayrıca derginin editöryal kısmıyla ilgili de atölyelere katılarak, dijital dergi hazırlamayı öğreniyorlar.

Bu kapsamda İtalya'dan 3 öğretmen, 7 öğrenci; Romanya'dan 2 üniversite öğrencisi ve okullarımızın katılımı ile atölye çalışmaları düzenleyen öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş’ü ziyaret etti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, ziyarete gelen öğrenci ve öğretmenlere hitap ederek; “Biz sizleri görmekten oldukça fazla mutlu olduk. Sizler de burada kaldığınız sürede herhangi bir ihtiyacınız olduğunda Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlere her daim yardımcı olmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme