Yargı Akademi'den bilgilendirme toplantısı

Kastamonu Yargı Akademi tarafından bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Yargı Akademi binasında yapılan toplantıya Yargı Akademi Kurucu Müdürü Rüstem Kızıldağ, Olgu Özel Öğretim Kurs Müdürü Erhan Cangır, Modadil Akademisi Müdür Yardımcısı Sema Muratoğlu katıldı.

Yargı Akademi Kurucu Müdürü Rüstem Kızıldağ, akademi hakkında bilgi vererek; “Kastamonu Yargı Akademi olarak 2006 yılından bu yana Olgu Eğitim Hizmetleri bünyesinde varlığımızı sürdürmekteyiz. Yargı Akademi olarak Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlık sürecinde genel kültür genel yetenek, eğitim bilimleri, öğretmenlik alan, A grubu kadrolar, ALES, DGS alanında kurslarımızla Kastamonu’da hizmet vermekteyiz. Bu kapsamda yıllardır binlerce öğrencimizi kamu kurumlarına yerleştirmemizin ve diğer kursiyerlerimizi de hayallerine ulaştırmış olmamızın haklı gururunu yaşıyoruz. Yargı Akademi olarak misyonumuz; eğitim ihtiyacı olan kişi ve kuruluşların sürekli gelişimi ayrıca başarıya erişmeleri için bu kişilere ve kuruluşlara eğitim, araştırma, yayın ve danışmanlık hizmetlerini, öğrenme odaklı yaklaşımlarla sunmak ve böylece Türkiye’de bir başarı klasiği olmaktır. Vizyonumuz; değişime ve gelişimlere hızla uyum sağlayan, dinamik ve ileri görüşlü bakış açısı ile başarıyı hedefleyenlerin tercih ettiği Türkiye’de önde gelen eğitim merkezleri arasında misyonumuzu koruyarak öncü bir merkez olmaktadır. Değerlerimiz; insan odaklı olmak, öğrenmeyi öğrenmek, bilimsellik, dürüstlük ve güven, ekip çalışması” dedi.

“BELLİ BİR YAŞTAN SONRA DA DİL ÖĞRENİLEBİLECEĞİNİ MÜMKÜN KILIYORUZ”

Modadil Akademisi Müdür Yardımcısı Sema Muratoğlu ise Olgu Eğitim Hizmetleri Dil Eğitim serüvenine 2006 yılında başladığının bilgisini vererek; “ 2006’dan bu yana 7’den 70’e ara vermeksizin eğitim programlarını sürdürmektedir. Ülkemizde ve dünyada dil eğitim programlarının gelişimini takip ederek her daim bünyesindeki personeliyle beraber kendini güncellemektedir. Olgu Dil olarak başlayan dil eğitim serüvenimiz 2018’de English Exam Center akabinde Modadil Franchise ile Kastamonu’ya farklı bir bakış açısı getirmiş, rahat bir eğitim alanı sunmuştur. Dil eğitimi artık bir lüks değil zaruri bir ihtiyaçtır. Alanında uzman eğitimcilerimiz ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum’ diyen kursiyerlerimize yalnız olmadıklarını gösterip, farklı metotlar sunarak dil eğitimi yeterlilik alanındaki eksikliği gidermektedir. İşte bu noktada Modadil gerek ‘YDS – YökDil- TOEFL’gibi dil sınavlarında gerek ‘Genel İngilizce’ alanında kendi başarısını ortaya koyuyor. Türkiye’de ağırlıklı olarak üniversite öğrencilerden oluşan 400 bin kişi İngilizce öğrenmek için çeşitli kurslara gidiyor. Kastamonu’da bu eksikliği tamamlamak adına ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve sonrası için dil eğitimini aktif bir şekilde sürdürüyoruz. Türk ve yabancı eğitimcilerimiz ile dil öğrenmenin sadece dilbilgisi olmadığını aynı zamanda dört dil yetisinin geliştirilmesinin gerekliliğini savunarak, kaynak ve metotlarımızı program dahilinde sunuyoruz. Bunun yanı sıra bizler iş dünyasında mevcut İngilizce bilmeyen iş insanlarına belli bir yaştan sonra da dil öğrenilebilirliğinin mümkün olduğunu kanıtlıyoruz. Bu sayede globalleşen dünya ile daha güçlü bağlar kurarak, yabancı şirketlerle daha kazançlı ortaklıklar sağlayarak değişen ve büyüyen dünyayı kaçırmıyorlar. Bu hizmetimizin dışında kurslarımıza gelip yüz yüze eğitim alamayan öğrencilerimiz için de e-paket (online) içeriklerimiz ve e sınavlarımızla dil eğitimi programlarını sunmaktayız” diye konuştu.

“HER BİR ÖĞRENCİYİ HEDEFLEDİĞİ BAŞARIYA ULAŞTIRIYORUZ”

Olgu Özel Öğretim Kurs Müdürü Erhan Cangır da bireyi ön planda tutan, sürekli değişen sınav sistemine göre şekillendirdikleri öğrenmeyi öğreten eğitim sistemleriyle hizmet verdiklerini anlatarak; “Alanında uzman, dinamik öğretmen kadromuzla sınavlarda olduğu kadar hayatın her noktasında başarılı, çalışkan ve üretken bireyler yetiştirmekteyiz. 2006 yılından beri Kastamonu’da eğitim sektörüne yön veren Olgu Özel Öğretim Kursu hem lise ara sınıflarda hem de üniversiteye hazırlık kısmında faaliyet göstermektedir. Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığının onayladığı 16’şar kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Kaliteli kaynak desteği, farklı yayınlardan haftalık deneme sınavları, bunun yanında anlatılan konularla ilgili konu değerlendirme sınavları yapılmaktadır. Yapılan sınavlarda elde edilen ölçme değerlendirmeler rehber öğretmenlerimiz tarafından analiz edilip bu bilgiler öğrenci ve velilerimize düzenli olarak aktarılmaktadır. Dönem boyunca anlatılan konularla ilgili öğretmenlerimizin vermiş olduğu ödevlerin, ödev kontrol birimi tarafından düzenli kontrolü yapılarak öğrencinin ödev bilgileri 15 günde bir veliye bildirilmektedir. Buradaki amaç dönem sonuna kadar her dersle ilgilenen az bir kitabı öğrencinin öğretmeniyle beraber bitirmesidir. Bunların yanı sıra dönem başları ve sonlarında yapılan hızlandırma programlarıyla sınava hazırlık sürecinde zamanı iyi kullanma, motivasyonu arttırma, özgüven geliştirme gibi psikolojik alanlarda da öğrencilerimize destek olmaktayız. Öğrencilerin Olgu Özel Öğretim Kursunu seçmesinin nedeni yıllar boyu edinilen tecrübe, kurumun sürekliliği, güvenilirliği ve her bir öğrenciyi farklı bir birey olarak kabul edip öğrencimizin hedeflediği başarılara ulaştırmasıdır” dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme