Yeşilay Bisiklet Turu Bilgilendirmesi

2011 yılından beri organize edilen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, 2024 yılı itibariyle T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun iş birliğiyle Türkiye'nin tüm şehirlerinde düzenlenecek.

Kastamonu’da 5 Mayıs Pazar günü saat 10.30’da Kışla Parkı’ndan başlangıç yapılacak.

Her yıl Türkiye genelinde 10 bini aşkın bisiklet severin katıldığı Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, ülkemizin en geniş kapsamlı ve en yüksek katılımlı bisiklet turu olma özelliğini taşıyor. 

Türkiye genelindeki Yeşilay şubeleri, Yeşilay Spor Kulüpleri ve gönüllülerin katkılarıyla birlikte gerçekleştirilen bisiklet turumuz, bisiklet severlerin katılımıyla festival havasında geçiyor. 

İyi ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunmak ve bağımlılıkların zararlarına karşı farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’na her yaştan bisiklet sever yoğun ilgi göstermekte, çocuk katılımcı sayısı da her geçen yıl artmakta. 

Kastamonu’da Bu Yıl İlk Kez Düzenlenecek

Kastamonu’da bu sene ilki düzenlenecek olan Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu 5 Mayıs 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olup Kışla Parkı’nda toplanılarak 10.30’da hareket edilecek.

Kışla Parkı’ndan hareketle Sinanbey kavşağından dönülerek bisiklet turu Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Tüm illerde gerçekleşecek 11’inci Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’na katılmak için https://www.yesilay.org.tr/tr/bisiklet-turu adresinden online kayıt yapılması gerekiyor.

Bakmadan Geçme