Yurt Dışına Gidecek Öğrenciler Bilgilendirildi

Erasmus Plus programı okul eğitimi ve mesleki eğitim akreditasyonları kapsamında 2024 yılının ilk hareketlilikleri Nisan ayı itibariyle başladı.  

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütmekte olduğu Erasmus Plus programı okul eğitimi ve mesleki eğitim akreditasyonları kapsamında 2024 yılının ilk hareketlilikleri Nisan ayı itibariyle başladı.  

Okul eğitimi alanında 4 okuldan 4 öğretmen ve 20 öğrenci ile mesleki eğitim akreditasyonu kapsamında 5 okuldan 12 öğretmen ve 27 öğrenci yurt dışındaki eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere ulus ötesi hareketliliklerine başladılar. 

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, öğretmenler ve öğrencilerle gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelerek uluslararası eğitim faaliyetlerinin eğitim toplumuna yaptığı katkıyı katılımcılarla paylaştı. Yapmış olduğu konuşmasında Gümüş; “Öğrencilerimizin eğitim imkânlarının zenginleştirilmesi ve öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini geliştirmeye yönelik gerçekleştirilecek bu faaliyetlerde ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Döndüğünüzde öğretmen arkadaşlar meslektaşlarına öğrencilerimizle sınıf ve okul arkadaşlarına deneyimlerini aktaracaklardır. Bu vesileyle tüm katılımcılara hayırlı yolculuklar ve başarılar diliyorum” dedi. 
 

Bakmadan Geçme