Yüzde 2 Sendika Barajı İptal Edildi

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Şube Başkanı Enver Değirmenci, yüzde 2 sendika barajının iptal edildiğini söyleyerek açıklamalarda bulundu.

Yüzde 2 Sendika Barajı İptal Edildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TEÇ-SEN Şube Başkanı Enver Değirmenci memurların sendika seçme özgürlüğünü kısıtlayan ve yeni memur sendikalarının kurulmasını engelleyen yüzde 2 sendika barajının iptal edilmesini büyük bir zafer olarak nitelendirdi. “Bu karar, bağımsız kamu sendikalarının önündeki en büyük engeli kaldırmıştır ve demokratik mücadelemizin bir sonucudur” ifadelerini kullanan Değirmenci, parti sendikalarının tekelleşmesine ve memurlar üzerindeki baskısına son verilmesinin önemini vurguladı.

‘Memurlar Daha Güçlü Bir Ses Çıkarabilecekler’

Değirmenci, “Memurlar artık açlık, sefalet ve yokluğa mahkum eden, gelecek hayallerini yok eden parti sendikalarına karşı daha güçlü bir ses çıkarabilecekler” diyerek, TEÇ-SEN olarak memurların haklarını savunma ve çalışma koşullarını iyileştirme noktasında daha etkin bir rol oynayacaklarını belirtti. 

Değirmenci, tüm memurları haklarını aramak için daha cesur olmaya ve bağımsız sendikal mücadeleye katılmaya davet etti.

‘Haklarınız İçin Cesur Olun’

TEÇ-SEN Şube Başkanı Enver Değirmenci, yüzde 2 sendika barajının iptaliyle başlayan yeni dönemi değerlendirdi. Değirmenci; “Bu tarihi karar, memurların iradesini daha iyi yansıtacak ve parti sendikalarının keyfi uygulamalarına bir son verecektir” diyerek, bağımsız sendikaların mücadelesinin önemini vurguladı.

Değirmenci; “Bu zaferle birlikte, memurlarımız artık kendi gelecekleri üzerinde daha fazla söz sahibi olacaklar ve çalışma hayatında gerçek anlamda temsil edilecekler” ifadelerini kullanarak, TEÇ-SEN olarak memur haklarının korunması ve geliştirilmesi için verdikleri mücadelenin karşılığını aldıklarını ifade etti.

Şube Başkanı Enver Değirmenci, memurları haklarını savunmak ve daha iyi çalışma koşulları için mücadele etmek üzere sendikal faaliyetlere aktif olarak katılmaya çağırdı. Değirmenci, “Sendikal hareketin güçlenmesi, tüm memurların refah seviyesinin yükselmesine katkı sağlayacaktır” diyerek, memurları dayanışma içinde hareket etmeye davet etti. 

Değirmenci, TEÇ-SEN'in bu yeni dönemde de memurların yanında olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. 

Özel Haber
Yorumlar 1
Mirab 18 Ocak 2024 20:31

Sendikadan üç ay önce istifa ettim. Yüzde 2 barajı yeni kalktı. Geriye dönük farkları alabilir miyim?

Bakmadan Geçme