Zafer Partisi yürüyüşe hazırlanıyor

Zafer Partisi Kastamonu İl Başkanı Dilek Osmanoğlu, 28 Ağustos'ta İnebolu'dan başlayıp Ankara'ya kadar gerçekleştirecekleri yürüyüş hakkında açıklamalarda bulundu.

Zafer Partisi İl Başkanı Dilek Osmanoğlu, yaklaşık 300 km’lik bir yürüyüş düzenlemeye hazırlandıklarını söyleyerek; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına girdik. Elbette 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl kutlamaları yapılacaktır. Ancak, şimdiye kadar Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yönelik yeterli çalışmanın yapılmamış olması bizi üzmüştür. Biz, Zafer Partisi olarak Cumhuriyetimizin 100’üncü yılının hak ettiği değerin verilerek coşkuyla kutlanması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli bir dönüm noktasını birlikte kutlamak istiyoruz. Bu amaçla, bir dizi etkinlik ve çalışma planladık ve bunları hayata geçiriyoruz. Öncelikle, özel bir 100’üncü yıl logosu tasarladık ve özgün bir yüzüncü yıl marşı bestelendi. Şimdi ise Cumhuriyetimizin kuruluşunun simgesi olan İnebolu'dan başlayarak Ankara'ya uzanan 300 km'lik İstiklal Yolu'nda bir yürüyüş düzenlemeye hazırlanıyoruz” dedi.

“CUMHURİYETİ’NİN 100’ÜNCÜ YILI İÇİN BİRLİKTE YÜRÜYELİM”

Osmanoğlu’nun açıklamasının devamında; “Bilindiği üzere İnebolu; Gazi Mustafa Kemal’in ‘Gözüm Sakarya’da kulağım İnebolu’da’ dediği tek İstiklal Madalyasına sahip ilçemizdir. Yürüyüşü 28 Ağustos tarihinde başlatacağız. Çünkü tam 103 yıl önce, 28 Ağustos 1920'de İnebolu'ya ilk silahlar gemilerle ulaşmış ve bu kutsal vatan topraklarından kağnılara yüklenerek Ankara'ya doğru bir umut yolu çizilmiştir. İstiklal Yolu, dedelerimizin ve ninelerimizin cephane ve silahları taşıdığı, o günün şartlarıyla mücadele ettiği bir rota olmuştur. Bu zorlu yolculuğa atalarımız kağnılarla cephane ve silahları taşırken ayaklarında çarık yarı aç yarı tok kar yağdığı zaman bebeklerinin üzerindeki örtüleri alıp top mermileri ıslanmasın diye top mermilerinin üzerine örterek devam etmişlerdir.  Bugün, biz de aynı yoldan yürüyerek, onların mirası olan bu azim ve inançla, Türkiye'nin dört bir yanından gelen yurttaşlarımızla birlikte, 100’üncü yılı şan ve şeref ile kutlamak istiyoruz. Zafer Partisi olarak, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, Cumhuriyetimize inan, saygı gösteren tüm yurttaşlarımızı bu anlamlı yürüyüşe davet ediyoruz. Elbette, bu uzun yolculuğu tamamlayamayacak kadar vakit ayıramayanlar farklı etaplarda yürüyüşümüze dahil olabilirler. Birkaç saatlik, bir günlük veya iki günlük katılımlarla bu kutlu yürüyüşte yanımızda olmanızı diliyoruz. Sadece bayrağınızı, azığınızı ve uyku tulumunuzu alarak gelin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı için birlikte yürüyelim. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır bir şekilde yürümek ve kutlamak için siz değerli vatandaşlarımızı, hemşehrilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme