Ahşap İşleme ve Mobilya Tasarımı Eğitimleri Tamamlandı

Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu, Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisas Koordinatörlüğü ile Ahşap Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğiyle düzenlenen 'CNC Yüzey İşleme Eğitimi' ve 'Mobilya Optimizasyon Eğitimi' katılımcılara geniş bir perspektif sunarak başarıyla tamamlandı.

Ahşap İşleme ve Mobilya Tasarımı Eğitimleri Tamamlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Eğitim kapsamında, katılımcılara malzeme bilgisi, tasarım, CAD-CAM konularında teorik bilgiler verilirken, aynı zamanda uygulama aşamalarında da yetkinlik kazandırıldı. Doç. Dr. Ümmü Karagöz İşleyen, Doç. Dr. Önder Tor ve Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Karamanoğlu gibi uzman eğitmenlerin rehberliğinde gerçekleşen eğitimde, CNC ebatlama makineleri üzerinde pratik beceriler kazanıldı.

Maliyet Hesabı Ve CNC Uygulamaları Detaylandı

Ahşap Araştırma Geliştirme ve İnovasyon Merkezi tasarım laboratuvarında ve üretim alanında düzenlenen bu eğitimde, katılımcılara malzeme bilgisi, maliyet hesabı ve optimizasyon konularında detaylı bilgiler verildi. Eğitmenlerin rehberliğinde, CNC ebatlama makinelerinde uygulamalar gerçekleştirilerek, katılımcıların becerileri artırıldı.

Özel Haber

Bakmadan Geçme