AK Parti'den aday gösterilmeyen vekil Çelik: 'Partimin yanında olacağım'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 'Partimin yanında olmaya devam edeceğim' dedi.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç katılımıyla Canoğlu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşma yaptı. 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik: “Partimizin kurulduğu günden bu tarafa 2002 Mart ayında görev aldım. 2003 Eylül’ünde gerçekleşen birinci olağan ana kademe kongremizde de il başkan yardımcısı seçildim. Yine 2006 ve 2009 ikinci ve üçüncü olağan kongrelerde yine il yönetim kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2011 Şubat’ında da İl Başkanı oldum ve bu görevimi 2015 Şubat’ına kadar dört yıl sürdürdüm. Bu dönem içerisinde bir genel seçim, yerel seçimler. Yine ilk Cumhurbaşkanlığı seçimi 2014 yılında da il başkanı olarak görev yaptım. Sonrasında 2015’im Şubat’ında bu görevimi Halil Bey’e devrettikten sonra kongrede hemen zaten aday adaylığı süreci başladı. 7 Haziran 2015- 1 Kasım 2015 ve 2018 seçimlerinde Kastamonulu hemşehrilerimin desteğiyle Genel Başkanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve prensipleriyle aday gösterildim ve hemşerilerimin desteğiyle 3 kez milletvekili seçildim. Bu benim için büyük bir onurdur."

"PARTİMİN YANINDA OLACAĞIM"

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik: "Kastamonu’muza bu 20 yıl içerisinde ve özel olarak da son on iki yıl yoğun bir şekilde 4 yıl il başkanı, 8 yıl milletvekili olarak hizmet etmek benim için çok önemlidir. Benim partime kırgın olmam mümkün değil. Bundan sonra da aynı şekilde, aynı şevkle, heyecanla arkadaşlarımıza destek olarak hem bu seçimde hem sonrasında inşallah yine partimin yanında olacağım. Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman arkasında, yanında destekçisi olmaya devam edeceğim. Siyaset böyle bir şeydir. Siyaset tek başınıza yapılacak bir şey değildir, zaman, mekan, şartlar dairesinde gelişir. Bunu bilerek biz siyasete başladık. Kuruluşta ben gençlik kolu başkanlığı görevini kabul ederken de ileride milletvekili olurum diye kabul etmedim. Ne için kabul ettik? Biz inanan insanlarız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemize neler verebileceğini, daha önceki yapmış olduklarından, işte büyükşehir belediyesindeki başarılarından bunu gördük ve iyi ki de kabul etmişiz ve girmişiz bu davanın içerisine. Bu süreçte tabii çok güzel günlerimiz oldu. Çok güzel heyecanlı işlerin içerisinde olduk. Büyük yatırımların takibini yaptık. Temel atmalarda bulunduk, açılışlarda bulunduk. İnşallah dediğim gibi bu seçimde de büyük bir başarıya imza atacağımızı ben düşünüyorum.”

Bakmadan Geçme