Akbank Kısa Film Festivali Kastamonu Üniversitesi'nde

Kastamonu Üniversitesi Medya ve İletişim Topluluğu, Akbank Kısa Film Festivali'ni dokuzuncu kez Kastamonu Üniversitesi'nde ağırlıyor.

Akbank Kısa Film Festivali Kastamonu Üniversitesi'nde
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Festivalin ödüllü filmleri 29 Nisan 2024 Pazartesi günü Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda Saat 14.00’da ücretsiz olarak izlenebilecek.

Türkiye’nin sanat sahnesine önemli katkılar sunan Akbank Sanat’ın 20 yıldır süregelen geleneğiyle sanat tutkunlarını bir araya getiren, 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri, 15 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında 22 şehirde 41 üniversitede öğrencilerle buluşacak.

Kısa filmlerin üretimini cesaretlendirmeyi ve yeni sinemacıları desteklemeyi amaçlayan festivalin, Ulusal Kategori En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanan yönetmenliğini Deniz Uymaz’ın üstlendiği ‘Evcil’, aynı kategoride Mansiyon Ödülü’nü kazanan yönetmenliğini Şirin Bahar Demirel’in yaptığı ‘Zarafet ve Şiddet Arasında’, Uluslararası Kategori En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanan yönetmenliğini Stephen Vuillemin’in yaptığı ‘A Kind of Teastament’ Genç Bakışlar kategorisinde En İyi Film Ödülü’nü kazanan yönetmenliğini Demir Demirbağ’ın üstlendiği ‘Eve Dönüş’, aynı kategoride Mansiyon Ödülü’nü kazanan yönetmenliğini Mahur Uslu’nun yaptığı ‘İki Mavi’ filmleri etkinlik kapsamında ücretsiz olarak izlenebilecek.

Festivale, Kastamonu Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz ayrıca tüm Kastamonulu sinemaseverler davetlidir.
 

Bakmadan Geçme