• Haberler
  • Spor
  • Akif Güzel: 'Bu Yaptıklarınızı Hiç Kimse Unutmayacak'

Akif Güzel: 'Bu Yaptıklarınızı Hiç Kimse Unutmayacak'

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Belediye Meclisi'nde gündeme gelen Kastamonu Belediyesi Hentbol Takımı'na ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel açıklamasında; “Belediye Başkanı Baltacı bu ayki Meclis oturumunda bu sefer hedefine Kastamonu Belediye Hentbol Takımını koydu. Açıklamasının her satırı facia. Hentbol takımı belediyenin bir birimi ya da Belediyeye ait bir takım olmayabilir. Ama belediyenin görevlerinden biri de hele ki Milli Sporcuları bünyesinde barındıran Kastamonu Kadın Hentbol Takımı gibi İlimizin yüz akı bir takıma sahip çıkmaktır. Bu da Belediyenin Spor Faaliyetlerine ayırdığı bütçe ile destek mahiyetinde olmaktadır.  5393 sayılı Belediye Kanunu’nun ‘Belediyenin görev ve sorumlulukları’ başlıklı 14’üncü maddesinde; ‘Gerektiğinde, sporu teşvik etmek amacıyla gençlere spor malzemesi verir, amatör spor kulüplerine ayni ve nakdî yardım yapar ve gerekli desteği sağlar, her türlü amatör spor karşılaşmaları düzenler, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan öğrencilere, sporculara, teknik yöneticilere ve antrenörlere belediye meclisi kararıyla ödül verebilir’ denilmektedir. Bu kanunu Belediye Başkanının bir açıp okumasını ve ondan sonra konuşmasını tavsiye ediyorum” dedi.

'Laf Konuşmak Dışında Ne Yaptınız Kastamonu İçin?'

Kastamonu Kadın Hentbol Takımının ülkeyi gururlandırdığını vurgulayan Güzel; “Her seferinde çıkıp Kastamonuspor’un yanındayız diye bağıran bu zihniyet Kastamonuspor’a da zerre destek olmadığı gibi milli sporcularımızın ilimizi ve ülkemizi temsil ettiği Kadın Hentbol Takımımıza da kafayı takmış vaziyette. Nasıl Kadın Voleybol Milli Takımımız Avrupa'da başarıdan başarıya koşuyor, göğsümüzü kabartıyor ve Türk Kadınının gücünü dünyaya gösteriyorsa, filenin sultanları olarak anılıyor ve bizleri gururlandırıyorsa,  Kastamonu Kadın Hentbol Takımımız da bizleri aynı derecede gururlandırıyor.  Bu yaptıklarınızı Kastamonu ve spor ile ilgilenen hiç kimse unutmayacak. Özellikle de Kastamonu kadınları unutmayacak Sayın Başkan!  Kusura bakmayın. İşiniz gücünüz belediyecilik ise görevinizi yapacaksınız. Ne yaptınız 3 ay boyunca. Laf konuşmak dışında ne yaptınız Kastamonu için? Koca bir hiç” ifadelerini kullandı. 

Bakmadan Geçme