• Haberler
  • Spor
  • 'Artık Türk Futbolunun Stratejik Planı Var'

'Artık Türk Futbolunun Stratejik Planı Var'

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, futbolun tüm paydaşlarıyla 13 Ocak 2023 tarihinden bu yana sürdürdüğü 'The Game Plan' projesinin sonucunda oluşturulan Türkiye Futbolu 2024-2028 Stratejik Planı'nın lansman toplantısı yapıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi; “Günü değil geleceği kurtarmak için 13 Ocak 2023 tarihinde Türkiye Futbolu Stratejik Planı hazırlığı için startımızı verdik. Stratejik planı olmayan dünyadaki üç federasyondan birisi olarak hedefe giden yolda stratejinin öneminin altını çizerek başladık. Büyük futbol ailemizin tüm paydaşlarının aktif katılımlarıyla 1,5 senedir çalıştaylar düzenledik. Kulüp temsilcilerinin, futbolcuların, hakemlerin, akademisyenlerin, medya mensuplarının aktif çalışmaları ve katılımlarıyla bugün stratejik planımızı sizlerle paylaşabilecek hale getirdik” ifadelerini kullandı.

'Artık Türk Futbolunun da Bir Stratejik Planı Var'

İlk kez bu kadar detaylı bir çalışmanın hayata geçirildiğinin altını çizen Büyükekşi; “Futbol camiası olarak ilk defa böylesine bütüncül ve kapsamlı bir strateji belgesi ortaya koyacağız. Sahip olduğumuz üstün potansiyeli ortak çalışma kültürü ve ortaya koyduğumuz strateji ile birleştirdiğimizde arzu ettiğimiz kalıcı başarılar da beraberinde gelecektir. ‘The Game Plan’ mottosu ile 13 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ilk çalıştayımızdan bugüne kadar 1,5 yılda tam 42 aktif katılımlı çalıştay düzenledik. Futbolun geleceğini kolektif bir ruh ile hep birlikte yazdığımız 2024-2028 Strateji Raporumuz ile artık Türk futbolunun da bir stratejik planı var” şeklinde konuştu.

'Uygulamada Hepimize Görevler Düşüyor'

Büyükekşi son olarak şunları söyledi: “Stratejik planımızın uygulanması, hayata geçirilmesi, sürdürülebilir ve devamlı olması için hepimize görev ve sorumluluklar düşüyor. Bu görev ve sorumluluk bilinci ile Türk futbolunun amir kurumu olan Türkiye Futbol Federasyonu görevlerine kesintisiz olarak devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Futbolu 2024-2028 Stratejik Planı'nın hayırlı uğurlu olmasını diliyor, sizleri saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.”

Bakmadan Geçme