Bakan Bak: 'Spor, Bağımlılıkların ve Kötü Alışkanlıkların İlacı'

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, amaçlarının spor yoluyla gençleri ve çocukları bağımlılık ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu söyledi.

Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde spor devrimi yaşadığını belirterek, "Ülkenin her tarafına binlerce tesis yapıldı. Çocuklarınızı alın ve bu tesislere getirin. Türkiye'de 700 havuz var. 100 havuzun da inşaatı sürüyor. Bu sayıları arttırarak devam edeceğiz. 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesiyle 10 milyon çocuğa yüzme öğrettik. En önemli görevimiz ise bağımlılık ve kötü alışkanlıklarla mücadele. Spor, bağımlılıkların ve kötü alışkanlıkların ilacı. Amacımız, çocukları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak. Türkiye, her alanda olduğu gibi gençlik ve sporda da devrim yaşamaktadır." ifadelerini kullandı.

'Herkes Evinden Çıkacak ve Hareket Edecek'

Obezite ile mücadele etmenin önemine de vurgu yapan Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, "2024'ü hareketlilik yılı ilan ettik. Herkes evinden çıkacak ve hareket edecek. Spora 1 lira yatırım yaptığında size 10 lira olarak geri döner" dedi. 
Bağımlılıkla ve uyuşturucuyla mücadeleye çok önem verdiklerinin altını çizen Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, “700'ün üzerinde havuzumuzla 10 milyon çocuğa hizmet ettik. Bu sayı artarak devam ediyor. Türkiye bir spor devrimi yaşamaktadır. Bu tesisin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Adalar'ın gençlerine hayırlı ve uğurlu olsun. Türkiye'nin her yerinde eser yapmaya devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı, gençlerin, sporun ve teknolojinin yüzyılı. Adalar'a daha fazla spor tesisi yapmak istiyoruz. İnşallah bir gençlik kampını ve nizami futbol sahasını da Adalar'a kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Özel Haber

Bakmadan Geçme