Baltacı'dan Erbilgin'e: 'Türkiye'ye Önderlik Yapacağından Şüphemiz Yok'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in CHP Parti Meclisi'ne seçilmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in CHP Parti Meclisi’ne seçilmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Ankara dönüşünde il binasında partililer tarafından karşılanan Milletvekili Hasan Baltacı ile CHP Kastamonu İl Başkanı ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Hikmet Erbilgin, burada konuşma gerçekleştirdiler. Hasan Baltacı, Hikmet Erbilgin’in PM’ye seçilmesiyle ilgili olarak; “Bundan sonra da Türkiye’ye aynı önderliği yapacağından zerre kadar şüphemiz yok hepimiz yanındayız” dedi.

‘Partimizin Yolu Açık Olsun’

Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı şunları söyledi: “13 yıl boyunca partimize önderlik eden, emek harcayan, mücadele eden Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyoruz. Yeni seçilen Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e de çıkmış olduğu yolda başarılar diliyoruz. Bir yeniyi inşa etmek, Türkiye’ye yeniden umut olmak için çıktığımız yolda tüm partimize, tüm halkımıza teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Partimizin, halkımızın, ülkemizin yolu açık olsun.”

‘Hepimiz Yanındayız’

Baltacı: “Pazar günü yapılan Parti Meclisi seçiminde Türkiye genelinden kurultay delegelerimizin iradesiyle, onların teveccühüyle seçilen değerli İl Başkanıma, can yoldaşıma, kardeşime; bugüne kadar bize en doğru şekilde önderlik ettiği için, harcadığı emekler ve gayretler için, gösterdiği cesaret için hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Türkiye’ye aynı önderliği yapacağından zerre kadar şüphemiz yok hepimiz yanındayız.”

‘Başaracağımıza Canı Gönülden İnanıyorum’

Milletvekili Hasan Baltacı: “Bu ülkenin beklemiş olduğu değişim umuduna en başından beri önderlik eden başta kurultay delegelerimiz, ilçe başkanlarımız, il başkanımız, yönetici arkadaşlarımız; bir bütün olarak Kastamonulu partililerimize çok teşekkür ediyorum. Kastamonu il örgütü olarak bizler değişim sürecinin ana aktörü olarak kurultayımızda yapmamız gerekeni yaptığımıza inanıyorum. Bundan sonra da önümüzdeki görevleri başaracağımıza canı gönülden inanıyorum.”

Lokomotif Kastamonu Vurgusu

Baltacı son olarak: “Bu kurultay süreci her birimizin emeğinin kıymetli olduğunu gösterdi. Bizler halkın sesine kulak verdiğimiz ölçüde ülkemizde istediğimiz başarıyı sağlayacağımıza inanıyorum. Eşit, özgür, adil bir ülkede yaşamak istiyoruz. Bunun lokomotifi olduğu için Kastamonu’daki bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Bakmadan Geçme