Erbilgin konuştu: 'Kararlı Mücadelemiz İktidara Gelinceye Kadar Devam Edecek'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet Erbilgin, partililerle bir araya geldi. kastamonugundemgazetesi.com muhabirleri haberi yakından takip etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet Erbilgin, partililerle bir araya geldi. Ağırlıklı olarak Kastamonu haberlerine yer veren kastamonugundemgazetesi.com muhabirleri haberi yakından takip etti.

Ankara dönüşünde il binasında partililer tarafından karşılanan Milletvekili Hasan Baltacı ile CHP Kastamonu İl Başkanı ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Hikmet Erbilgin, burada konuşma gerçekleştirdiler. Erbilgin; “Kararlı mücadelemiz ta ki iktidara gelinceye kadar, umudu örgütleyinceye kadar devam edecek” dedi.
Partililer tarafından çiçeklerle ve sloganlarla karşılanan ve tebrikleri kabul eden Hikmet Erbilgin’in konuşması sık sık alkışlarla bölündü. Erbilgin konuşmasında şunları söyledi: 

‘Kemal Kılıçdaroğlu’na Teşekkür Ediyorum’

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin: “32’nci kurultayımızdan önce biz iki arkadaş sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi’ne Genel Başkan olmasıyla Türkiye’de umudu büyüteceği inancıyla üye olduk ve katıldık. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığa aday olduğu gün bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nde ümit var deyip partimize katıldık. Elbette Türkiye’nin zorlu süreçlerini omuzlayan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na burada bir kez daha teşekkür ediyorum hürmetlerimi sunuyorum.”

‘Değişim Kaçınılmaz Bir Zorunluluktu’

Erbilgin: “Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullarda toplumu bir değişim arzusu, değişim isteği sarmıştı. Özellikle Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına başlarken kaybedilen seçimlerden sonra değişim kaçınılmaz bir zorunluluk olmuştu. Biz Kastamonu olarak henüz Türkiye’de değişim üzerine cümle kurulmazken 28 Haziran’da bu içinde bulunduğumuz toplantı salonunda Batı Karadeniz’deki mevkidaşlarımızla birlikte Türkiye’de ilk açıklamayı, ilk değişim çağrısını yapan il örgütleri olduk.”

‘Kendimizi Tavır Almakla Mükellef Hissettik’

Hikmet Erbilgin: “Bu süreç kolay geçmedi. Partinin içinde birçok dostluklar oluşuyor. Bizleri, Sayın Vekilimi meclise taşıyan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı söz söylemenin hem duygusal hem de Türkiye siyasetine dair zorlukları oluyor. Ancak sokaktaki değişim talebine karşı siyaset yapan bizler kendi koltuklarımızı korumaktan öte bu ülkenin geleceğine dair bir tavır almakla kendimizi mükellef hissettik. O nedenle bir çağrı gerçekleştirdik. Sonrasında hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun yeni hikaye çağrısı hem de çok mütevazı ve alçakgönüllü bir şekilde değerli başkanımız Sayın Özgür Özel’in ‘Ben isterseniz santrafor olurum, isterseniz yedek kulübesinde beklerim’ çağrısından sonra bütün ülkede partililerimizle, kurultay delegelerimizle el ele vererek hem fikri tartışmamızı yürüttük hem de kurultayımıza hazırlandık.”

‘Kastamonu Hakiki Yoldaşlığın Yuvasıdır’

Erbilgin: “Bu salonda bulunan bütün değerli arkadaşlarımızı temsilen il kongremizde seçilmiş 6 kurultay delegemiz olması gerekiyordu. Bütün partililerimiz, bütün yönetim kurulu arkadaşlarımız elbette birbirinden çok değerli, kıymetli. Onların da gönlünün nasıl attığını biliyoruz. Ancak zorunlu olarak 6 kurultay delegesi tespit etmemiz gerekiyordu. 6 arkadaşıma da bu süreçte oy kullanmanın ötesinde bütün Türkiye’ye yönelik gayretleri için teşekkür ediyorum. Onları bir kez daha yoldaşlık duygusuyla selamlıyorum. Kurultaylardan öte Kastamonu dayanışmanın, yardımlaşmanın, hakiki bir yoldaşlığın yuvasıdır, evidir. Bunu Kastamonu’ya defalarca gösterdiğimizi düşünüyorum. Hem sayın milletvekilimin milletvekilliği sürecinde bütün arkadaşlarımın dayanışmasıyla hem de hem milletvekili hem de parti meclisi üyesiyken ‘İl başkanımızın orada olması gerekiyor’ diyen bir kardeşten de öte yoldaşlık duygusu nedeniyle canım kardeşime huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Biz Kastamonu’yu seviyoruz. Biz bu ülkeyi seviyoruz. Biz bu ülkenin emekçilerini, işçilerini, gençlerini, kadınlarını çok seviyoruz. Bu kararlı mücadelemiz ta ki iktidara gelinceye kadar, umudu örgütleyinceye kadar devam edecek. Ben bir kez daha bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

‘Kişisel Hırsa Kapılanlarla Yol Arkadaşlığı Yapmadık, Yapmayacağız’

Erbilgin: “Bu süreçte kişisel hırsa kapılan, kibre kapılan hiç kimseyle yol arkadaşlığı yapmadık. Bundan sonra da yapmayacağız. Bizim için tek bir ölçü vardır: Bu ülkeye, bu şehre sadakatle bağlı olmak, sevmek. Bu nedenle hakikatli bir yol arkadaşlığı yürütmektir. Dün de öyle oldu, bugün de öyle olacak, yarın da öyle olacak.”

‘Kastamonu Belediyesi’ni Bizler Yöneteceğiz’

Erbilgin son olarak şu ifadeyi kullandı: “Önümüzde yerel seçimler var. Bu sevgi ailesi devam ettiğinde göreceksiniz ki Kastamonu Belediyesi’ni de bizler el birliğiyle yöneteceğiz.”

Bakmadan Geçme