Bartın'da Doğa Eğitimi Gerçekleştirildi

'Küresel Düşün İklim İçin Birleş' Erasmus Kapsamında Projesi Bartın'da Doğa Eğitimi Gerçekleştirildi.

“Küresel Düşün İklim İçin Birleş" Erasmus Projesi Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Bartın İl Şube Müdürlüğünce Bartın'da gerçekleştirildi.

DKMP Bartın Şube Müdürlüğü 2024-2028 Doğa Turizmi Uygulama Eylem Planı alan tanıtımı ve eğitim faaliyetleri kapsamında, Akçamescit Ortaokulu koordinatörlüğünde 2023-1 TR01 –ka210 –SCH-000156210 “ Küresel Düşün, İklim İçin Birleş" Erasmus Projesi ile Bartın'da farklı ülkelerden gelen öğrencilere korunan alanlarda iki günlük alan tanıtımı ve biyolojik çeşitlilik temalı eğitim düzenlendi.

Programın ilk gününde Akçamescit Ortaokulunda İl Protokolünün de katıldığı proje tanıtım programı, Balamba Tabiat Parkı'nda korunan alan tanıtımı, doğa yürüyüşü ardından Güzelcehisar Bazalt Sütunları Tabiat Anıtı seyir terasında manzara seyri ve fotoğraf  çekimi ile sonlandı.

Projenin ikinci gününde Bartın'ın zengin biyolojik çeşitliliğinin tanıtımı için Küre Dağları Milli Parkı Ağaköy Ziyaretçi Merkezi ziyaret edildi. Alan tanıtımında Küre Dağları Milli Parkı tanıtım videosu ve fotokapan görüntüleri izlendi. Ulukaya Şelalesi'ne doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. Eğitime katılan öğrencilerin kendi ülkelerinde bulunan flora ve fauna türleri ile ülkemiz türlerini karşılaştırarak sorular sordular ve yapılan etkinliklerden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Eğitim sonunda öğrencilere İngilizce olarak hazırlanan flora ve fauna tanıtım broşürleri, biyolojik çeşitlilik temalı rozetler, notluk, kalem ve tişörtlerden oluşan hediyeler verildi.

Bakmadan Geçme