Başkan Yaşar'dan faaliyet raporu

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen Türkiye 6'ncı Kanyon ve Doğa Sporları Festivali'nin kapanış programında Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar konuşma yaptı.

Yaşar yaptığı konuşmada, festivali Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın katılımıyla sonlandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

"Pınarbaşı’nı dünya tanıyacak"

Görev süresince yaptıklarını faaliyetlere ilişkin bilgi veren Yaşar, "Yaklaşık dört buçuk yıldır görev yapıyoruz. Yapmış olduğumuz işleri çok hızlı bir şekilde sıkmadan arz etmek istiyorum. Şehir içinde peyzaj ve aydınlatma çalışmalarıyla başladık. Belediye düğün salonumuzu, restore ettik. Muhtarlara yer temini, 70 bin metrekare kilit parke taş çalışması, yaklaşık 25 kilometre satıh kaplama asfalt, şehir, şebeke suyu hattına ilave, Horma Kanyonu otoparkına halkın kullanabileceği kemeriyeler, lavanta bahçesi yapıp, ilk lavanta hasadının gerçekleştirilmesi, 50 akademisyen ile turizm çalıştayı, turizm bürosunun inşası… Tanıtım amaçlı yarışmalar, fuarlara katılım, üst düzey ziyaretlerde bulunma, bakanlık düzeyinde ve çok sayıda ziyaretçileri kabul etme, coğrafi işaretli kara çorbanın tanıtımı, Safranbolu ile turizm iş birliği, belediyemize ait Kanyon tesislerinin restore ettirilmesi, kanyon geçişleri, hoş geldin bebek projesini eşimin önderliğinde doğan bütün çocukların evlerine onların mutluluğunu paylaşmaya gitmek, iftar programlarını düzenlemek, sağlık personelimizi, öğretmenlerimizi, kadınlarımızı yalnız bırakmamak, çocuklarımıza, gençlerimize yüzme kursları olarak halı saha turnuvaları, araç parkurumuza; kepçe, kamyon, cenaze aracı, pikap zabıta aracı, kamyonet çöp kamyonu, minibüs gibi 11 araç katmak, Horma yürüyüş yolunun tamamlanmasını sağlamak. Ilıca yolunun asfaltının tamamlanması, Kerte Seyir Terası’na sathi kaplama, Horma Kanyonu yolunun asfaltını yapımı, Horma mesire alanı projesinin hayata geçirilmesi, Horma Kanyonu Parkı’nın asfaltını yapmak, yeni otopark inşasını yapmak, kapalı spor salonu tesisi, sentetik çim sahanın yapımı, Pınarbaşı çevre yolu inşaatını yakın sürede açmak şekliyle tamamlamak ve yakında at çiftliği projemizi tamamlayacağız. Yürüyüş ve bisiklet yoluyla ilgili de ödeneği gelmek üzere ve hayal projemizi, Rabbim bize nasip etsin diyorum. Cam zeminli yürüyüş köprüsünü, o enlik projelerin altında imzası olan Sayın Cumhurbaşkanımız arz ettiğinizde olur ve onayını aldığımızda o köprüyü yaptığımızda işte o zaman bu Kastamonu turizminin amiral gemisi dediğimiz Pınarbaşı’nı dünya tanıyacak, dünyaya tanıtacağız” diye konuştu.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme