Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş: 'Taklitçi Zihniyet Bunlar'

Seçimin son haftasında siyasetin nabzı da yükseliyor. AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, sabahın erken saatlerinde başladığı kampanya maratonunu sahura kadar sürdürüyor. Miting atmosferinde geçen mahalle buluşmaları da büyük bir coşkuyla devam ediyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptığı konuşmada Babaş; “CHP'nin adayının hemen yanında gördüğünüz bir zat var. Ben ona MOSKOF Hikmet diyorum. Siz onu Bozkurt Sel felaketindeki rezilliklerinden tanırsınız. Siz onu partiyi aile partisine çevirmesinden tanırsınız. Siz onu partiden Atatürkçü kardeşlerimizi uzaklaştırmaya çalışmasından tanırsınız. Biz mübarek Ramazan ayındayız diyoruz o ise öğrencilerimize barlar sokağı açacağız diyor. Bu şehre hiç saygısı yok. Burası Kastamonu Moskof Hikmet! Burası Moskova değil burada salyangoz sattırmayız” dedi. 

‘Taklitçi Hasan’

Açıklamalarına devam eden Babaş; “Bir diğeri de çıkmış bizden sonra mektup yazmışlar diyor. Bununla Moskof Hikmet kafa kafaya verince ancak bu cümleleri çıkarabiliyorlar. Bana bak Baltacı, Türk siyasetinde seçmene ilk mektubu kendin yazmışsın gibi konuşuyorsun. Sana hiç mi akıl veren yok? Her şeyi yaparım diyorsun ama bir hizmet etmeyi beceremiyorsun. Siz henüz ortalıkta yokken biz proje tanıtımımızı bin kişilik bir katılımla gerçekleştirdik Baltacı! Her şeyi bizden öğrendiniz. Tabi o da üstünüzden dökülüyor, eğreti duruyor ne de olsa kopya sonuçta. Taklitçi zihniyet bunlar, yetenek olmayınca taklit bile bu kadar. Sizin hayalleriniz bile bizim yaptıklarımızla sınırlı. Baltacı herkese iş sözü veriyor. Nasıl yapacak bunu? Kimleri işten çıkaracak bunu yapmak için? Kaç kişinin ekmeğiyle oynayacak? Sen benim belediye personelimin ekmeğiyle oynayamazsın.  Hiçbir personelimizi işinden etmeyeceğimiz gibi eşit işe eşit ücret diyerek maaşları da eşitleyeceğiz. Sözleşmeli ve kadrolu personellerimizin arasındaki farkı kaldıracağız” ifadelerini kullandı. 

‘İftiralarla Yalanlarla mı Kandıracaksın Hemşehrilerimizi?’

Tahsin Babaş son olarak, “Kimle yöneteceksin belediyeyi? İl yönetiminden bir gecede korkarak çıkardığın DEM Partililerle mi? Belediyecilik ekip işidir. Bizim ekibimiz burada. Peki, senin ekibin kim? Moskof Hikmet'le mi yöneteceksin belediyeyi? İftiralarla yalanlarla mı kandıracaksın hemşehrilerimizi? Kastamonu buna kanmaz. Bizim gönlü güzel, yüreği tertemiz insanımız, size de bölücü yoldaşlarınıza da gereken cevabı sandıkta verecek. Yarın elbet bizim elbet bizimdir, Gün doğmuş gün batmış ebet bizimdir” dedi.  

Bakmadan Geçme