• Haberler
  • Genel
  • Belediye Başkanı Hasan Baltacı: '19 Mayıs Cumhuriyet'in Önsözüdür'

Belediye Başkanı Hasan Baltacı: '19 Mayıs Cumhuriyet'in Önsözüdür'

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Kastamonu Belediyesi Gençlik Kutlaması programı düzenledi. 

Kurtuluşa ve bağımsızlık yolunda atılan ilk adımın 105’inci yılı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Kastamonu Belediyesi Gençlik Kutlaması programı düzenledi. 

Kastamonu Belediyesi Eğitim Merkezi’nin (KASMEK) Resim Sergisi’yle başlayan etkinlikler yerel sanatçılar Ahmet Tufan, Can Kavalcı, Grup Bera, Murat Sarı, Son Durak ve Dj Performansıyla devam etti. 

Belediye Başkanı Hasan Baltacı: '19 Mayıs Cumhuriyet'in Önsözüdür'

‘Ben Gençliğe, Gençlerimize Kalben Güveniyorum’

19 Mayıs’ın Cumhuriyet’in önsözü olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hasan Baltacı “Arkadaşlar iyi akşamlar, iyi eğlenceler diliyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Bu yıl 19 Mayıs’ın 105’inci yılını kutluyoruz. 19 Mayıs, Cumhuriyet’in önsözü, Cumhuriyet’in mirasıdır. Bize bu güzel Cumhuriyeti bırakanları sizlerin huzurunda saygıyla, minnetle, sevgiyle, özlemle anıyorum. Bütün uğraşımız, bütün gayretimiz, bütün çabamız, bütün emeğimiz bu ülkenin gençleri bu ülke için hayal kursunlar, bu ülkede eşit, adil, özgür bir şekilde yaşasınlar diyedir. Ben inanıyorum ki başta sizler olmak üzere bu ülkenin çocuklarına ve gençlerine eşit ve adil fırsatlar verilirse Türkiye için yapılamayacak hiç bir şey yoktur. Ben gençliğe, gençlerimize kalben güveniyorum. Tekrar hepinizin bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı. 
 

 

Bakmadan Geçme