Bozkurt Belediye Başkan Adayı Acar: 'Bozkurt'un Geleceğini Tasarlayacağız'

AK Parti Bozkurt Belediye Başkan Adayı Ekrem Acar, tersine göçü teşvik edecek projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

AK Parti Bozkurt Belediye Başkan Adayı Ekrem Acar, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde göreve geldiğinde gerçekleştireceği projelerini yoğun şekilde vatandaşlara aktarıyor. Bozkurt’un geleceğini tasarlayan projeleri hayata geçirmek istediğini dile getiren Başkan Adayı Ekrem Acar, “Bozkurt resmi rakamlara göre merkezdeki 5 bin kişi ile sınırlandırılamaz. Yaz aylarında ve bayramlarda mevcut nüfusun 10 katı ilçemizde ikamet ediyor. Bu potansiyel sıla-ı rahimle memleketiyle bağ kuruyor. Yeterli iş potansiyeli olmadığı için çalışanlar büyükşehirlere zorunlu oluyor. Değerlendirilemeyen turizm alt yapımız ve sosyal donatıların eksikliği sebebiyle çevre ilçeler kaçış kapısı oluyor. Bunun için çok yönlü bir çalışma yaptık ve Bozkurt’umuzun potansiyelini her yönüyle açığa çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

‘Tekstil ve Ahşapta İhtisasımızı İspatlayacağız’

Acar, sosyal projelerinin yanı sıra vizyon projeleri de hazırladıklarını kaydederek şu açıklamalarda bulunarak;  “İlçemiz ahşap ve tekstil sektöründe önemli bir potansiyele sahip, bu alanlardaki ihtisasımızı ispatlayacağız. Ahşap ve mobilya merkezimizin yanı sıra hayata geçireceğimiz pasaj ile Bozkurt’umuz ticaret merkezi olacak. İlk etapta 2 bin metrekare alanda fabrika kuracağız. Özel müteşebbislerin yanı sıra devletimizin ve hükümetimizin destekleriyle yapacağımız yatırımlarla 5 yılın sonunda nüfusumuzu artıracağız ve 2 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Büyükşehirlere verdiğimiz göçü geri kazanmak için çabalayacağız” dedi.

‘İç Turizmde Vazgeçilmez Destinasyon Olacağız’

Açıklamalarına devam eden Acar; “Bozkurt’umuz alt yapısı olmasına rağmen turizmden gerekli payı alamıyor. Hayata geçireceğimiz kültürel alanlar, mesire alanları, teleferik ve lastikli tramvay ile iç turizmde önemli bir ivme yakalayacağız. Sosyal alanlar için çevre ilçelere giden vatandaşlarımızı Bozkurt’ta keyifle vakit geçirmelerini sağlamanın dışında her yıl Kastamonu’ya gelen yerli turistin uğramadan geçemeyeceği destinasyon olacağız. Okul öncesi eğitimden başlayarak, öğrencilerin kariyer yolculuğuna kadar onlara destek olacağız. Konaklama sorunu sebebiyle birçok üniversite öğrencisi eğitim hayatının özellikle ilk yıllarında zorluk yaşıyor. Öğrencilerimize sadece konaklama değil sosyalleşebilme imkanı sağlayacak yurdumuzu inşa edeceğiz. Çalışan ailelerin çocuklarını emanet edebileceği tam zamanlı gündüz bakımevi ve kreş projemizi de kısa zamanda hayata geçireceğiz. İlk ve ortaöğretimde eğitim gören öğrencilerimize de yardımcı kaynaklar ve ulaşım konusunda destek olacağız” şeklinde konuştu. 

‘Sosyal Belediye Olmanın Gereğini Yerine Getireceğiz’

Ekrem Acar son olarak; “Vatandaşlarımız sosyal alanlarda daha konforlu olacak. Sportif faaliyetleri çeşitlendirip yarı olimpik kapalı yüzme havuzumuzu inşa edeceğiz. Ezine Çayı hattı üzerindeki yaya ve araç köprülerinin dışında ilçemizdeki tenha alanlardaki ışıklandırmayı yapacağız. Düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü ve kurumsal etkinliklere ev sahipliği yapacak sosyal tesis kalitesinde organizasyon salonumuz hizmete girecek. Öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız için şehir içi ücretsiz servis ağı oluşturacağız. Ücretsiz taziye hizmetleri sunacağız.  İhtiyaç sahibi büyüklerimiz için ev temizliği desteği vereceğiz. Camilerin şadırvanları her daim sıcak suya kavuşacak. Merkez camimizde tuvalet hizmeti ücretsiz olacak, daimî personel ile uygun hijyen sağlanacak. Büyüklerimiz için sohbet evi oluşturulacak. Gençlerimizin ve hanım kardeşlerimizin vakit geçireceği özel alanları hayata geçireceğiz. Yöresel gıda ve ürünlerimizin çeşitlendirilmesini sağlayacağız. Mevcut Perşembe Pazarının fiziki şartlarını iyileştireceğiz; mevsim şartlarına göre açılır kapanır cam sistem ve mescidin yanı sıra tuvaletlerin temizliğini sağlayarak esnafımızın konforunu artıracağız. Meydanlarda ücretsiz internet hizmeti vereceğiz. Tiyatro ve sinema salonu yapacağız.  Kültür turları düzenleyeceğiz. Yaya ve bisiklet yolu yapacağız. Kardeş belediye sayımızı artırarak sosyal hizmet ağımızı genişleteceğiz. Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezimiz ile sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, tedavilerinin yapılması, sahiplendirilmesi ve doğal yaşam alanlarına bırakılması süreçlerinin yakın takipçisi olacağız. Şebeke suyuna en temiz doğal kaynak suyunu aktaracağız. Mezbaha ve kesimhane ile sadece Kurban Bayramı’nda değil tam zamanlı kasap esnafımızın ihtiyacına cevap olacağız. Sadece bunlarla sınırlı değil projelerimiz. İlçemizin bütün potansiyelini harekete geçirip geleceğe umutla bakan güçlü bir Bozkurt için çalışacağız” ifadelerini kullandı. 

Bakmadan Geçme