Bülent Ecevit Anıldı

Demokratik Sol Parti (DSP) Kastamonu İl Başkanlığı'nca eski Başbakan ve DSP'nin Kurucusu Bülent Ecevit, vefatının 17'nci yılında anıldı.

Demokratik Sol Parti (DSP) Kastamonu İl Başkanlığı’nca eski Başbakan ve DSP’nin Kurucusu Bülent Ecevit, vefatının 17’nci yılında anıldı.

Parti binasında partililerin de katılımıyla basın açıklaması düzenlendi. Açıklamanın ardından Nasrullah Camisi’nde eski Başbakan ve DSP’nin Kurucusu Bülent Ecevit adına Mevlid-i Şerif okutuldu.

DSP Kastamonu İl Başkanı Fazıl Kabakcı, parti binasında yaptığı açıklamada, partisinin kurucusunun ölümünün üzerinden 17 yıl geçtiğini anımsatarak; “Genel Başkanımızın bize öğretileriyle siyaset yapmaya devam ediyoruz. Ne tüzüğümüzden ne programımızdan dışarı çıkmıyoruz. Çıkmadığımız için de inşallah önümüzdeki yerel seçimlerde de çok büyük şeyler yapacağız. Sayın Genel Başkanım ve değerli eşleri partimizin Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit’e de Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun, ruhları şad olsun. Biz kendilerinin bize gösterdiklerini yapmaya devam ediyoruz” dedi.

'Yerel Seçimlerde De Kendimizi Göstereceğiz'

Partilerini iktidarı tekrar taşıyacaklarının altını çizen Kabakcı; “Bu vesileyle yolumuza devam ediyoruz. Demokratik Sol Parti’yi yok sayanlara biz kendimizi zaten genel seçimlerde gösterdik. Bize yapılan hem fiziki hem sözlü saldırılara cevabımızı verdik. Onun için de hiçbir zaman için biz rahmetli Genel Başkanımızın bize verdiği felsefeden dışarı çıkmadık, çıkmayacağız da… Dürüstlüğüyle zaten kendisini dünyaya tanıtan bir Başbakanımızdı. 1974’teki iktidar döneminde Amerika’nın bize koyduğu rota ve ambargolardan çıkarak ‘Amerika, Türkiye’nin ne ekeceğine karışamaz’ diyen bir Genel Başkan. Ardından Kuzey Kıbrıs’taki soydaşlarımızı hem katletmeye hem de evlerinden, köylerinden, yurtlarından çıkarmaya çalıştılar ve sonunda da oraya barış getirmek için Barış Harekatı’nı başlattı. Ardından 1980 ihtilalinde içeri alındı ama tabii ki bu dönemde de Sayın Başbakanımız cezaevinde olduğundan dolayı da Kurucu Genel Başkanımız olan Rahşan Ecevit Demokratik Sol Parti’yi kurdu. 7 milletvekiliyle meclise girdik. Terörü bitirdikten sonra ardından bebek katili, bölücü elebaşı Abdullah Öcalan’ı Türkiye’ye getirerek İmralı Cezaevi’ne kapattık. Genel Başkanımız bize hep dürüstlüğü öğretti. Onun bunun hakkını yememek için elimizden gelen her şeyi de yapıyoruz. Demokratik Sol Parti her zaman vardır. Var olmaya da devam ediyor. İnşallah yerel seçimlerde de biz kendimizi göstereceğiz. Aralık’ın 3’ünde kurultayımız var. Kurultaydan sonra da ilçelerdeki duruma göre ilçelerimize de belediye başkan adaylarımızı çıkartacağız. Aklımda da çok büyük projeler var. İnşallah bu projeleri gerçekleştirirsek Demokratik Sol Parti daha ileri bir yere geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Kabakcı son olarak Ecevit adına Mevlid-i Şerif okutmayı kendisine nasip olmasından dolayı gurur duyduğunu kaydetti.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme