CHP Daday Seçim Ofisi Açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Daday Seçim Ofisi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak, Parti Meclisi Üyesi Hikmet Erbilgin, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Belediye Başkan Adayı Selahattin Yanık, Daday İlçe Başkanı Yasemin Erdoğdu, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Açılışta konuşan Parti Meclisi Üyesi Hikmet Erbilgin “Biz aslında şu anda seçim bürosu ve adaydan öte bir bayrak değişimini konuşuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönettiği bir belediyeyi Sayın Hasan Fehmi Taştan Sayın hocam Selahattin Yanık’a devretmenin hazırlığı içerisindeyiz. Demem o ki Daday Cumhuriyet Halk Partisi’ni anlıyor Cumhuriyet Halk Partisi Daday’ı anlıyor. Buraya gelirken, sizler de Kastamonu’ya gidiyorsunuz yılan hikayesine dönen Daday yolumuz bu dönem de muhtemel ki yine bir seçim malzemesi olarak sizlerin karşısına çıkacak. Orada çok can verdik ancak iktidar orayı bir seçim malzemesi olarak kullanmaktan tıpkı Uğurlu Hastanesi gibi tıpkı İnebolu yolu gibi bir seçim malzemesi olarak kullanmaktan vazgeçmedi ama hiç de bitiremedi. Yine bir yerel seçime gidiyoruz. Yerel seçime giderken Sayın Belediye Başkanım Hasan Fehmi Taş’ın Kastamonu’da, Belediye Başkan Adayımız Sayın Hasan Baltacı ile birlikte kontenjan aday olacağını da buradan duyurayım. Çünkü biz bir deneyimi bir birikimi Kastamonu Belediyesi’ne aktarmak istiyoruz. Bu bir Belediye Başkanı açısından da bir alçak gönüllülüktür, mütevaziliktir. Partisine, partisinin hukukuna karşı da bir saygı ve hürmettir. Bu yönüyle de Sayın Belediye Başkanıma bu görevi kabul ettiği için teşekkür ederim. Değerli Dadaylılar biz Daday yolunu Kastamonu’ya bağlayamadık ama belediyeyi birbirine bağlayacağız. Orada halkın sevgilisi, evladı, kardeşi, arkadaşı Hasan Baltacı burada da Selahattin Yanık Rabbim nasip ederse ikisi de belediye başkanı olacak ele ele kol kola Daday’a hakikatli hizmetler hep birlikte sunacağız, sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Hikmet Erbilgin’den Daday’a Kreş Ve Çocuk Etkinlik Merkezi Sözü

Açıklamalarına devam eden Erbilgin; “Belediye Başkanımızın hiç şüphesiz Daday’a dair projeleri var onları sırası gelince kendisi anlatacaktır. Ben de Genel Başkanımızın rızasını Parti Meclisi üyesi olarak burada Dadaylılara genel başkanımız adına söz vermek isterim. Burada kadınlarımıza çocuklarımıza bir kreş yapacağımıza onun yanında da bir çocuk etkinlik merkezi yapacağımızın sözünü Dadaylılara veriyorum. Bizler aday belirleme süreci başlamadan önce Sayın Vekilim ve İl Başkanımızla, hem Genel Başkanımızla hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem beyle hem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’la görüştük. Kastamonu’yu önemsediklerini biliyoruz. Pazar yerimiz konusunda sayın Ekrem beyin hakikatli bir katkısı vardı. Bundan sonra da Daday’da hem Mansur beyin hem Ekrem beyin hem de Sayın Genel Başkanımızın eli eksik olmayacak. Burada belediye başkanımızın ve ilçe örgütümüzün neye ihtiyacı varsa el ele çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Belediye Başkan Adayımız Selahattin Yanık’tır’

Açılışta konuşan CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak; “Türkiye’de yerel yönetimler tarafından ortaya konulan en güzel projeler Cumhuriyet Halk Partisinin yönettiği belediyelerin eseridir. İlimizde de sosyal, halkçı belediyeciliğin en iyi örneğinin sergilendiği ilçemiz Daday’dır. Hasan Fehmi Taş başkanınıza emekleri için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. 31 Mart 2024’ten sonra halkımızın taktiri ile Hasan başkanımızın tecrübelerinden yararlanarak sosyal halkçı belediyeciliği bir adım daha ileriye taşıyacak olan belediye başkan adayımız Selahattin Yanık’tır. Cumhuriyet’imizin 100’üncü Yılında Daday’ı Cumhuriyet öğretmenimiz, Selahattin hocamız yönetmeye devam edecek. Sosyal belediyeciliğin adresi olan Daday; yıldız gibi parlamaya devam edecektir. AK Parti iktidarının rantçı anlayışından koruduğumuz Daday’ımızı sadece hizmet etme şiarıyla yönetmeye devam edeceğiz. Seçime kadar çalmadık kapı, girilmedik hane bırakmayacağız. Yoksulluk ve mutsuzluğun kimlerden kaynaklandığını, bizim bu sorunlar karşısındaki projelerimizi anlatacağız. Biz Kastamonu’da elimizdeki belediyelerin devamını sağlayacağımıza ve yeni belediyeleri de sosyal belediyecilikle tanıştıracağımıza inanıyorum. Bunun için bize düşen sadece çalışmak ve anlatmak” şeklinde konuştu. 

‘Günlük Hayatımızı Kolaylaştıracak İşler Yapacağız’

Daday Belediye Başkan Adayı Selahattin Yanık ise; “Ben Akpınar köyünde doğdum. Gölköy Öğretmen Okulunda okudum. 30 yılı Daday merkezde olmak üzere 25 yıl öğretmen 20 yıl okul yöneticisi olarak 45 yıl bu memlekette çalıştım. Burada yaşadım ve burada yaşayacağım. Daday’ımızın avantajlarını ve dezavantajlarını biliyorum. Uzun yıllara dayanan yöneticilik tecrübelerim ve halka hizmet hakka hizmettir düsturu ile Daday’ımızı en güzel ve görkemli günlerine kavuşturmak istiyorum. İhtiyaç duyulan her yerde her göreve hazır olacağız. İlçemiz her şeyin en iyisine en güzeline layıktır. Biz de bunu için çalışacağız. Günlük hayatımızı kolaylaştıracak ve güzelleştirecek işler yapacağız. Daday’ımızı turizm ile diğer yatırımcılar için göz bebeği yaparak istihdam yaratma hayalim var. Gece gündüz demeden mesai ve saat mefhumu gözetmeden insanlarımızın hizmetinde olmak istiyorum. Gelişmeleri takip ederek yeniliklere sahip çıkan bir belediye olacağız. Belediye meclisindeki değerli arkadaşlarımla çalışmalarımız planlarken bilim teknoloji ve tüm paydaşların fikrini dikkate alacağız. İlçemizi oluşturacağımız şehir konseyi ile birlikte yöneteceğiz. Her şeyi ben biliyorum demeden halkımızın sesine kulak veren bir yönetim olacağız. Kısacası bahane değil iş üreten gönülleri fetheden bir belediye için çalışacağız. Bize güvenenler duydukları güven için gurur duyacaklar” ifadelerini kullandı. 
 

Bakmadan Geçme