CHP Küre Adayını Tanıttı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Küre Belediye Başkan Adayı Şila Bihter Tolga Çelebi için Küre'de Gül Cafe Salonu'nda tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan tanıtım toplantısına, CHP Parti Meclis (PM) Üyesi Hikmet Erbilgin, CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak ve Yönetimi, Küre CHP İlçe Başkanı Bahaettin Ersöz, Küre eski Belediye Başkanı ve CHP Küre önceki dönem İlçe Başkanı Ahmet Demirtaş, Küre CHP Belediye Başkan Adayı Şila Bihter Tolga Çelebi, CHP Küre 1’inci sıra İl Genel Meclisi Adayı Coşkun Gamber Taşpınar, CHP’liler, Küreliler ve davetliler katıldı.

CHP Küre 1’inci sıra İl Genel Meclisi Adayı Coşkun Gamber Taşpınar, “CHP’den 1’inci Sıra İl Genel Meclisi adaylığı nasip oldu. Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda kolaylık ve yardım ihsan eylesin. Heyecanlı, kararlı ve umut doluyuz. İnşallah bu seçimi de kazanacağız” dedi. 

‘Halkımız İle Birlikte Olup Bu İşi Başaracağız’

Küre önceki dönem CHP İlçe Başkanı Ahmet Demirtaş da, “Uzun yıllardan beri CHP’de mücadele veren bir arkadaşınız, bir evladınız, bir abiniz olarak CHP’nin her zaman bir adım ileriye gitmesini isteyen bir kişi olarak 30 yıldır Kastamonu ve Küre’de CHP bayrağını dalgalandıramadı, bunun büyük üzüntüsü içerisindeyim. Ama bugünlerde görüyorum ki adaylarımızla, hemşerilerimiz ve halkımız ile birlikte olup bu işi başaracağız. Buna inancım da tamdır. Bu işi başarmak için bir yumruk olup, bir ve beraber olup başaracağız. Hiç dışarıdaki dedikodulara bakmamıza gerek yok. Her şey çok güzel olacak. Hepimizin ve adaylarımızı9n yolları açık olsun” dedi. 

‘Küre'miz İçin Örnek Projelerimizi Açıklayacağız’

CHP Küre İlçe Başkanı Bahaettin Ersöz ise, “Bugün bu kalabalığı ve coşkuyu görünce çok duygulandım ve mutlu oldum. İlk önce buraya katılımlarınız için Küre İlçe Başkanlığımız adına çok teşekkür ediyorum. Biz bu işe bu yola inanarak çıktık ve başaracağımıza da inancım tamdır. Biz güzel bir kampanya yürüteceğiz, Küre’miz için örnek projelerimizi açıklayacağız. Yolumuza devam edeceğiz. Biz bir şeylerin yanlış gittiğini, bir şeylerin değişmesinin gerektiğini biz ve herkes biliyor. Hepimiz da ona göre hareket edecek ve çalışacağız. Şimdiden başkan adayımıza ve partimize bu yolda başarılar diliyorum” dedi. 

‘Küre'ye Hak Ettiği Hizmeti Getiririz’

CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak, Kürelilere teşekkür ederek; “Bu memleketin gelini olarak samimi ve sıcak karşılamanız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Küre bizim için çok önemli ve kıymetlidir. Bu söz buralarda çokça söylenmiştir. Ama şundan emin olun biz bunu başkaları gibi laf olsun diye söylemiyoruz. Küre Kastamonu'nun en zengin ve en değerli ilçelerinden biri, Ama Küreliler bu zenginlikten hak ettikleri payı alamıyor. İktidar Partisi’nin İl Başkanı Küreli, belediye de iktidarda ama Küreli hemşerilerimiz hizmet alamıyor. Kendi memleketine hayrı olmayan Doğan Ünlü 2019'da burada söyle demişti; "Belediyeyi kazanacağız, Küre'yi uçuracağız" demişti hatırlayın. Doğan Ünlü attı, tuttu, uçtu. Ama Küre uçtu mu? Sevgili hemşerilerim soruyorum sizlere Küre hak ettiği hizmeti alabildi mi? Bu şehrin samimi insanları iktidar partisinin İl Başkanı’nı evladı bildi. Kürelidir evladımızdır buraya hizmet getirir dedi. Ama Doğan Ünlü Kürelileri hayal kırıklığına uğrattı. Burada yanı başınızda Küre için gayret eden, Küre ye hizmet etmek için elini taşın altına koyan kızınız, Belediye Başkan Adayımız Şila Başkanım var. Siz kadınlar, gençler el ele veririz, Küre'ye hak ettiği hizmeti getiririz. Biz çalışırız, bu şehrin alt yapı sorununu çözeriz. Biz yönetirsek bu şehrin çocukları doğdukları yerde doyarlar. Çocuklara, gençlere, kadınlara iş olur aş olur. Biz yönetirsek kurumlarda çalışanlar, madenlerde çalışanlar Kastamonu'dan gidip gelmez. Biz yönetirsek festivaller yeniden yapılır. Sosyal yaşam alanlarını genişletiriz. Memuru da işçisi de doydukları yerde yaşarlar, doydukları yeri büyütürler. Biz yönetirsek Küreliler bu ilçenin zenginliğinden hak ettikleri payı alırlar” şeklinde konuştu.

'Küreyi Güzelleştirmek İstiyoruz’

Küre için çalışacaklarını vurgulaya Karabacak; “Şunu iyi bilin: bizler atıp, tutup, uçanlar değiliz. Bizler Küre için dertlenenleriz. Bir avuç insanın zenginleştiği geriye kalanın her geçen gün yoksullaştığı, mutsuz, umutsuz olduğu bir Küre'ye razı değiliz. İsteriz ki bu güzel memleketin çocukları burada huzurla, güvenle büyüsünler, mutlu olsunlar. Küre'nin kadınları, anneleri mutlu, huzurlu olsunlar. Bu şehirde yaşayan herkesin mutlu ve huzurlu olacağı bir gelecek isteriz. Hemşerilerimizin tercihleri başımızın tacıdır. Küreliler uzun yıllardır AKP ve MHP'ye şans verdi. AKP ve MHP belediyeciliğini denedi; ama tekrar üzülerek ifade ediyorum ki karşılığını alamadılar. Çünkü onlar, seçim kazandıkça Küre’yi çantada keklik gördüler. Küreli hemşerilerimizin oylarını çantada keklik gördüler. Bu şehirde yaşayan binlerce insanı değil bir avuç insanı tercih ettiler. Ama bugün görüyor ve inanıyorum ki Küreli hemşerilerim hep birlikte daha eşit, daha adil daha güzel bir gelecek için yeni bir yola çıkmaya hazırlar. Şila Başkanımla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğine bir şans vermeye; Küreyi hep birlikte yönetmeye hazırlar. Biz Cumhuriyet Halk Partililer bu ülkede bağımsızlık diyenleriz. Biz Cumhuriyet Halk Partililer bu ülkede eşitlik diyenleriz, adalet diyenleriz. Sosyal belediyecilik diyenleriz. Çocukların yatağa aç girmediği bir ülke hayal edenleriz. Emeğin karşılığının olduğu, huzurlu ve bereketli bir Türkiye isteyenleriz. Bugüne kadar Türkiye'nin pek çok şehrinde Cumhuriyet Halk Partili belediyeler sosyal belediyecilik anlayışıyla yönettikleri şehre değer katan, olduğu yeri güzelleştiren, insanlarının mutluluğunu tek amaç bilen belediyeler olmuştur. Küre için de iddiamız budur. Bu güzel ilçemize değer katmak istiyoruz. Küreyi güzelleştirmek istiyoruz. Bilinsin ki bizim için en kıymetli olan Küreli hemşerilerimizin mutluluğudur. Gelin yan yana gelelim, el ele verelim. Bu güzel memleketi hep birlikte ayağa kaldıralım. Şila Başkanımla birlikte daha eşit, daha adil, daha güzel bir Küre'yi el birliğiyle inşa edelim. Bunun için birlikte mücadele edelim. Önce komşumuzun kapısını çalalım. Oturalım dertleşelim. Bir hatır kahvesi içelim. Samimiyeti anlatalım ona, gayreti ve çalışkanlığı anlatalım, memleket sevgisini anlatalım. Birlikte güzel bir gelecek inşa edebileceğimizi anlatalım. Daha iyi ve daha güzel bir Küre’nin mümkün olduğunu anlatalım. Çalmadık kapı, girmedik hane bırakmayalım, çalışalım, gayret edelim. Bu güzel şehre hep birlikte umut olalım. Bu güzel şehri hep birlikte ayağa kaldıralım. İnanıyorum ve güveniyorum. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak! Kazanan Küre olacak, Kazanan Küreliler olacak” ifadelerini kullandı. 

‘Bu Bir Parti Toplantısı Değil, Bir Millet Buluşması Olmuştur’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis (PM) Üyesi Hikmet Erbilgin, Küre’ye defalarca geldiklerini ve çok güzel dostluklar edindiklerini söyleyerek; “Bu bir parti toplantısı değil, bir millet buluşması olmuştur. Küre için daha önceleri birçok şey söylendi. Sayın Doğan Ünlü, Küre’nin evladı. Bir önceki seçimlerde seçimleri alabilmek için kendi insanına söz verdi. Aradan 5 yıl geçti, bu Küre sel felaketi de yaşadık, başka şeylerde yaşadı. Elinde iktidarın gücü, iktidarın hükmü olan bir il başkanı verdiği sözün arkasında duramadı. Selden önce yapılması gereken yol, çok uzun süre önce yapılmayınca, biz Doğan Ünlü’ye hatırladık. Doğan Ünlü’de yaşadığı mahcupluk üzerine o yolu tamamladı. Halbuki Küre’nin çözülmeyi bekleyen birçok sorunu var. Doğan bey milletvekili olmak istedi olmadı, Kastamonu’ya belediye başkanı olmak istedi olmadı, il başkanlığının ağırlığını taşıyamadı. Öyle ki bu il başkanlığı artık ona yük olmaya başladığı için son günlerde ‘Acaba usule uygun nasıl bırakırım? İl Genel Meclisi adayı olarak mı bıraksam’ gibi soruyu kendisine sormaya başladı. Yine bu memleketin gelinine, İl Başkanımız İlke hanıma ve bu memleketin kadınına sosyal medyadan ağıza alınmayacak kelimeler söyledi. Buna en çok kendi annesi üzüldü. O söylenenlere en çok kendi eşi üzüldü. Bizim insanlarımız merttir, yiğittir. İlke Başkanımızda çıktı gerekeni çatır çatır söyledi” dedi.

‘Küreliler 31 Mart’ta Elini Vicdanına Koyacak Ve Bir Oy Kullanacak’

Seçimlere değinen Erbilgin; “Küreliler 31 Mart’ta elini vicdanına koyacak ve bir oy kullanacak. Sizlerden ricam siyasi düşüncülerinizden arınmış bir biçimde, ‘Küre ne yapılması gerekiyor?’ diye soracağız, ‘Kim yapar’ diye de sorup elimizi vicdanımıza koyup oyumuzu kullanacağız. Küre’nin hak ettiği işleri Şila kardeşimiz layıkıyla yapar diye aday olarak getirdik. Aday yapmak bizim görevimiz, belediye başkanı yapmak sizin göreviniz. Biz kardeşimizden razıyız. ‘Kastamonu’da kadın belediye başkan adayı çıkması zordur’ derler, kardeşimizi önce kadınlarımıza ve sonra bu memlekette yaşayan herkese emanet ediyoruz. Belediye Başkan adayımızın çok kıymetli hazırlıkları var. Ben belediye başkan adayımız adına 2 tane sözü veriyorum. Bu ilçeye kreşi yaptıracağız, kreşin yanında da bir çocuk etkinlik merkezi yaptırmanın sözünü veriyorum. Biz yola çıkmadan önce Genel Başkanımızla, sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile sonra da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ile bir buluşma gerçekleştirdik. Sizin kardeşiniz Hasan Baltacı’da Kastamonu’da Belediye Başkan Adayı, ona da Allah Belediye Başkanlığı nasip ederse, Hasan Baltacı, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu; Şila başkanımızın yanında yer alacaklar. Onlardan aldığım sözle kadınlarımıza şimdiden çocuk kreşi ve çocuk etkinlik merkezi sözünü veriyorum. Sanayi projesini de yapmak inşallah Şila başkanımıza nasip eder” şeklinde konuştu.

‘Daha Güzel Bir Küre Hedefine Çok Yakınız’

Küre CHP Belediye Başkan Adayı Şila Bihter Tolga Çelebi ise, “Küre şu anda kendi haline terk edilmiş bir ilçe konumuna düşürülmüş durumda bu noktada hepimize bir görev düşecek. Hatta risk de alacağız, sorumluluk da alacağız. Vakit bir olma vakti vakit el birliğiyle küremize önderlik etme vakti artık muhalefet olma zamanı tükendi. Önümüzdeki seçime odaklanıp iktidar olma zamanı geldi. Bu ilçe ile ilgili planlarımızı, görmek istediğimiz halini, gerçekleştireceğimiz hayallerimizi mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev anlatacağız. Umutları yeniden yeşertip el birliğiyle büyüteceğiz. Bunun içinde denenip yanılmışlarla değil, başarısız olmuşlarla hayallerimizi soldurmuşlarla değil Küre için umudu vaad eden bizler ile yürüyeceğiz. Biz ve ekibim bugüne kadar duyuramadığımız sesimiz olmaya geldik. Biz burada gerçekten biz olmaya geldik kadınıyla, işçisiyle, memuruyla, esnafıyla, genciyle ve emeklisiyle daha adil daha güvenli daha güzel bir Küre hedefine çok yakınız. Şeffaf belediyeciliği öneriyoruz, vaadimiz adalet sesimiz hakkımız içindir. İste bu noktada kadın adayınız olarak kadınlara seslenmek istiyorum. Sevgili teyzelerim, ablalarım kız kardeşleri İstiklal Yolu annelerim, yiğit kadınlarım, çocuklarımızın geleceği için huzurlu, adil, hakkı sonuna kadar gözetilen bir küre için bir oy benden bir oy komşumdan kampanyasına davet ediyorum ve bu ilçenin kadınlarını 31 Mart’ta Küre’nin makus kaderini değiştirmeye çağırıyorum. Hayal kırıklıklarımızı bitirmeye umutlarımızı tekrar yeşertmeye davet ediyorum. Sözlerime son verirken tüm katılımcılarımıza, emeği ve katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Küre Belediye Başkan Adayı Şila Bihter Tolga Çelebi, CHP PM Üyesi Hikmet Erbilgin, CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak, Küre İlçe Başkanı Bahaettin Ersöz ve partilileri ile Küre esnafları ziyaret etti ve Küreliler ile buluştu. 

Bakmadan Geçme