CHP Milletvekili Baltacı: 'Sandıktan değişim mesajı çıkmıştır'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 14 Mayıs seçimlerine değinerek açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 14 Mayıs seçimlerine değinerek açıklamalarda bulundu. Milletvekili Baltacı, sahada durmadan çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

CHP’nin oylarının yüzde 50 oranında arttığını söyleyerek; “14 Mayıs’ta demokrasinin gereği olarak tüm ülke genelinde sandık başına gittik ve bir tercihte bulunduk. Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu’da oylarını milletimizin takdiri ile 2018 seçim sonuçlarına göre yaklaşık yüzde 50 arttırmıştır. Bize Kastamonu’yu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etmeyi sürdürme görevi vermiştir.  Oylarıyla bize desteklerini esirgemeyen tüm hemşerilerimize, emek verip katkı koyan herkese, ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz ile ittifak ortağı partilerimizin yöneticilerine, özveri ile çalışan kadın ve gençlik kollarımıza, Umudu Taşı ve Kılıçdaroğlu Gönüllüleri ekiplerimize, gençlerimize, adaylarımız ve örgüt emekçilerine, sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BU BAŞARI FABRİKADA ALIN TERİ DÖKEN KADINLARININ BAŞARISIDIR”

Açıklamalarına devam eden Milletvekili Baltacı; “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olarak Kastamonu’muzda elde ettiğimiz bu başarı Kastamonu’nun kalkınmasını isteyen, Kastamonu’nun hakkını almasını isteyen esnafın, işçinin, işverenin, memurun, emeklinin, çiftçimizin eseridir. Bu başarı; bu şehrin yurtsever gençlerinin, bu şehrin ülkücü gençlerinin, tarlada emek harcayan, fabrikada alın teri döken kadınlarının başarısıdır. Ayrı bir parantez açmam gerekir ki bu başarının mimarı, 5 yıldır emekle sabırla çalışan İl Başkanımız Hikmet Erbilgin’dir. Bu başarı o’nun kararlılığının, bize yol göstericiliğinin sonucudur” dedi.

“HEP BİRLİKTE 2’NCİ TURDA BAŞARACAĞIZ”

Sahadaki çalışmalarına durmadan devam edeceklerini söyleyen Milletvekili Baltacı; “Biz bu yola çıkarken verdiğimiz sözün hep arkasında durduk, durmaya gayret ettik. Bundan sonrada Kastamonu ne isterse bizde Ankara’da onu isteyeceğiz. Kastamonu ne konuşursa bizde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde onu konuşacağız. Kastamonu’nun sorunlarının çözümü için ter dökmeye devam edeceğiz. Bir kez daha söz veriyorum. Ülkemiz ve Kastamonu’muz için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Biten sadece 1’inci Tur’dur. Gerçek şu ki, sandıktan değişim mesajı çıkmıştır. 2’nci Tur’u değişim isteyenlerin kararlılığı belirleyecektir. Biz inanıyoruz ki; bu yalancı ve yasakçı Saray düzeni kaybedecek Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır. Bizim bu ülkeye sözümüz var. Hep birlikte demokrasiyi, aydınlık günleri, barışı ve sevgiyi tüm ülkeye kazandıracağız. Hep birlikte 2’nci turda başaracağız” şeklinde konuştu. 

Bakmadan Geçme