Cide TSM Yenileniyor

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Çağdaş Derdiyok'un Cide'de yaptığı saha denetimleri ile incelemeler ve öncesinde yapılan hazırlıklar kapsamında, İl Sağlık Müdürü'nün talimatları ile alınan kararlar doğrultusunda, Cide'de uzun yıllardır vatandaşlara sağlık hizmeti sunan Toplum Sağlığı Merkezi hizmet binası yenileniyor.

Cide Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binasında 26 Kasım 2022 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlaması sonrasında, taşınarak, boşalan eski Devlet hastanesi binasında hizmet vermeye devam eden Cide Toplum Sağlığı Merkezi’nin hizmet sunumuna uygun olmayan eski binası yıkılarak yeniden projelendirilerek modern bir yapıya kavuşturulacak. Boşaltılarak atıl durumda kalan Toplum Sağlığı Merkezi eski hizmet binasının yıkılması işlemleri akabinde süratle temel atma işlemleri yapılarak en kısa sürede sağlık hizmet sunumu için tamamlanması sağlanacak.
Kasaba Mahallesi 140 ada, 1 nolu parsel de 518,25 m2 oturum alanı üzerine 1555,57 m2 kapalı alan olarak tasarlanarak, 4+1 Aile Hekimliği Birimi, T11 tip Toplum Sağlığı Merkezi ile 112 Acil sağlık Hizmetleri istasyonu bulunacak şekilde projelendirilerek, ihalesi yapılmış olup, en kısa sürede Yeni TSM binasının hayata geçirilerek vatandaşlara daha modern, kaliteli ve etkin sağlık hizmeti sunumunu sağlanacak. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme