Cumhur İttifakı'nda İttifakı Kesinleşen İller Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde ortak aday göstereceği illeri açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde ortak aday göstereceği illeri açıkladı.

Türkiye 2024 Yerel Seçimleri için liste beklentileri yavaş yavaş şekilleniyor. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’yle kesin olarak ittifak yapılacak şehirleri açıkladı.

‘Kurulan Komisyon Verimli Çalışmalarının Sonuna Gelmiş Bulunuyor’

Türkgün’den Kadir Yıldız’a konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli; “Aramızda hiçbir ihtilaf yok. Uzlaşamayacağımız bir şey de yok. Çünkü bizim için her şeyden önce Türkiye’dir. Önce ülkem ve milletim diyen iki siyasi irade Cumhuriyet’in yeni yüzyılında el ele vermiştir. İki partiden değerli arkadaşlarımızın iştirakiyle kurulan komisyon verimli ve müspet çalışmalarının sonuna gelmiş bulunuyor.”

İttifakı Kesinleşen İller

Bahçeli: “Cumhur İttifakı olarak milletimize güveniyoruz. Belediye başkan adaylarımızın isimlendirilmesi de kısa sürede yapılacak. Büyükşehirlerin tamamında Cumhur İttifakı olarak adaylarımız ortak olacak. MHP ve Cumhur İttifakı, 31 Mart seçimlerine damga vuracak” dedi.

İşte o iller: Adana - Adana Büyükşehir Belediyesi, Ankara - Ankara Büyükşehir Belediyesi, Antalya - Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aydın - Aydın Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bursa - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Denizli - Denizli Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Erzurum - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Hatay - Hatay Büyükşehir Belediyesi, İstanbul - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İzmir - İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kayseri - Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Konya - Konya Büyükşehir Belediyesi, Malatya - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Manisa - Manisa Büyükşehir Belediyesi, Mardin - Mardin Büyükşehir Belediyesi, Mersin - Mersin Büyükşehir Belediyesi, Muğla - Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ordu - Ordu Büyükşehir Belediyesi, Sakarya - Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Samsun - Samsun Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Trabzon - Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Van - Van Büyükşehir Belediyesi.

Başka İller De Olabilir Mi?

MHP Genel Başkanı Bahçeli: “Zamanı geldiğinde hepsini öğreneceksiniz. Hele bir netleşsin, sonra açıklarız. Ama şunu ifade edeyim ki, büyükşehirlerin tamamında Cumhur İttifakı olarak adaylarımız ortak olacak.”
 

Bakmadan Geçme