Deneyap Uygulama Sınavına 337 Öğrenci Katıldı

Deneyap Teknoloji Atölyelerine kabul edilecek öğrencileri belirlemek amacıyla Deneyap Uygulama Sınavı, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) iş birliğinde düzenlenen uygulama sınavına 337 öğrenci katılım sağladı.Deneyap Uygulama Sınavına 337 Öğrenci Katıldı

Sabah gerçekleştirilen seansa 8 ve 9’uncu sınıf öğrencileri, öğleden sonra gerçekleştirilen sınava ise 4 ve 5’nci sınıf öğrencileri katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu da sınava katılan öğrencileri ziyaret ederek başarı diledi.Deneyap Uygulama Sınavına 337 Öğrenci Katıldı

Uygulama sınavında öğrencilerden 90 dakika içerisinde "Uzay Keşif Aracının Dünya'ya Dönüşü" projesi kapsamında "Uzay Keşif Kapsülü" tasarlaması istendi. Sınava giren öğrenciler, kendilerine sunulan malzemelerle tasarladıkları uzay kapsülünde, astronotların su yüzeyine güvenle inmesini sağlamayı hedefledi.

Sınav sonunda belirlenen kriterler doğrultusunda hazırlanan projeler değerlendirilmek üzere jüriye sunuldu. Uygulama aşamasını başarı ile tamamlayan ve jüriden tam puan alan öğrenciler Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim almaya hak kazanacak.

Özel Haber

Bakmadan Geçme