Ereğli'de Felaketin İzleri Siliniyor

Kdz. Ereğli'de yaşanan sel felaketinin ardından yaraların sarılıyor. Kdz. Ereğli Belediyesi tüm ekipleriyle kent genelinde afetin izlerini siliyor.

Ereğli'de Felaketin İzleri Siliniyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kdz. Ereğli’de yaşanan sel felaketinin ardından yaraların sarılıyor. Kdz. Ereğli Belediyesi tüm ekipleriyle kent genelinde afetin izlerini siliyor. Başkan Halil Posbıyık’ın koordinasyonunda ilgili müdürlükler sahada çalışmalarını sürdürüyor.

Şiddetli fırtına ve yoğun yağışla birlikte 19 Kasım’da tarihinin en büyük felaketini yaşayan ve ‘Afet Bölgesi’ ilan edilen Kdz. Ereğli’de, belediye felaketin izlerini silmek için tüm ekipleriyle sahadaki çalışmalarını sürdürüyor.

Afetin ilk dakikalarından itibaren yapılan çalışmaları koordine eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kenti yeniden toparlamak için sahada yapılan çalışmaları anlık olarak takip ediyor, ilgili müdürlerden günlük brifing alıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, felaket nedeniyle kent genelinde oluşan çamur, balçık, ağaç yıkımları başta olmak üzere temizlik çalışmalarına devam ediyor. Yollar yıkanıyor, bodrum katlarındaki balçıklar temizleniyor. Çatı atıkları kaldırılıyor, halkın yoğun kullanımındaki otobüs durakları yıkanıyor. Park ve Bahçeler Birimi yıkılan ağaçları kaldırma çalışmalarına devam ediyor, tehlikeli dallarda budama çalışmalarını sürdürüyor.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü oluşan afet sonrası müdürlüğe bağlı ekiplerle şehrin zarar gören bölgelerinde yağmur suyu hatları kanalları ile kanalizasyon hatlarının temizliğini yaparak işlerliğini artırdı. Ayrıca su basması yaşanan bölgelerde vidanjör araçları ile su çekimleri yapıldı, gelen taleplere göre yapılmaya devam ediliyor. Desteğe gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte Q 800 milimetre ana kanalizasyon kollektör hattı tamamen temizlendi. Dere yatakları ve kuru derelerde oluşan birikintiler DSİ ve belediye ekipleri tarafından temizleme çalışmalarına devam ediliyor.

Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri afette büyük zarar gören Şehir Mezarlığı ve Kestaneci Mezarlığı’ndaki çalışmalarına kesintisiz devam ediyor. Şehir mezarlığında devrilen 150 ağaç kesildi, dalları atıldı, kök sökme çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar iş makinelerinin girebildiği alanlarda iş makinesi yardımıyla, giremediği alanlarda Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri marifetiyle sürüyor. Desteğe gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin desteğiyle Kestaneci Mezarlığı’nda devrilen ağaçların tümü kesildi, alan temizliği ve kök sökme çalışmaları sürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise zarar gören alt ve üst yapıda onarım çalışmalarını sürdürüyor. Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta ve İtfaiye ile diğer ilgili müdürlükler kendi alanlarında çalışmalarına devam ediyor.

Bakmadan Geçme