GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Fırat Gül'den Açıklamalar

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Fırat Gül, Aksaray Belediyespor galibiyetini ve İskenderun Futbol Kulübü maçı beklentisini paylaştı.

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Fırat Gül, Aksaray Belediyespor galibiyetini ve İskenderun Futbol Kulübü maçı beklentisini paylaştı.

Teknik Direktör Fırat Gül’ün açıklamaları şöyle: “Geçtiğimiz haftalarda çok kısa aralıklarla maçlar oynadık. Bu biraz yıpratıcı oldu. Şimdi biraz daha toparlanma vaktimiz oldu. Oyunu savunma tarafından belli bir mesafeyi kat ettik. Oyunun hücum tarafında da mesafe kat ediyoruz. Girdiğimiz pozisyonlar önemli ve değerli ama bunları olumlu sonuçlandırmamız gerekiyor. Çünkü bazen tek farklı galibiyetler tedirginlik oluşturabiliyor. Bunun farkındayım ama hedefe giden yolda önce hedefimiz üç puan olduğu için o doğrultuda oynuyoruz ve bu şeklide de oynamaya devam edeceğiz.

Gül: “Oyun içinde, buradaki bütün oyuncularımız bizler için kıymetli. Her mevkide kimi kullanırsak kullanalım bütün oyuncular katkı vermeye çalışıyor. Bu anlamda bütün oyuncularımı da tebrik ediyorum. Kulübede olan, kadroya alamadığımız oyuncularımızın hepsi aynı hedef doğrultusunda tek yürek olmuş durumda. Biz bundan sonra kimi oynatırsak oynatalım herkesin yüzde 100'ü ile takımına destek vereceğinin farkındayız. Şu anda takımımızın bütünlüğü bizlerin en büyük silahı. Bundan sonraki maçlara da bu ruh haliyle çıkıp her maçtan istediğimiz sonucu almaya çalışacağız.

İskenderun Beklentisi

Gül: “Her mevkide kaliteli oyuncuları var. Daha önce Kastamonu’da oynamış oyuncuları da bulunuyor. Kolay bir maç olmayacak. Ligde kolay bir rakip yok, kolay bir maç yok. Mücadele etmeden, efor sarf etmeden, planlara uymadan maç kazanma şansımız yok. Biz hedefimiz doğrultusunda istediğimiz sonucu almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

‘Dediklerimi Yapan Sahanın İçinde Kalmaya Devam Edecek’

Samed Ali Kaya’nın performansı ile ilgili değerlendirmede bulunan Fırat Gül; “Samed Ali Kaya, maçta çok iyi performans sergiledi. Özellikle ön alan baskılarını çok iyi yaptı. Topun orada kalmasını sağladı. Ben ne diyorsam onu yapmaya çalıştı. Zaten ben ne diyorsam onu yapan oyuncu da sahanın içinde kalmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme