Hasan Baltacı: ' Biz değişimi iktidar olmak için istiyoruz'

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP), 38. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu'nda yapılıyor. Kongrede konuşma yapan CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 'Biz tam da sözün bittiği yerdeyiz. Bundan sonra bir karar vereceğiz. Ya da böyle gelmiş böyle gidecek.' ifadeleri ile değişimin önemine vurgu yaptı.

CHP'de liderliğin değişmesi gerektiğini ifade eden Baltacı, " Değerli arkadaşlar söylenecek her şey söylendi. Biz tam da sözün bittiği yerdeyiz. Bundan sonra bir karar vereceğiz. Ya da böyle gelmiş böyle gidecek. Cumhuriyet Halk Partisi, tarihin her döneminde üzerine düşen görevi başarıyla tamamlamıştır. Devrimlerin partisidir. Darbelere direnmiştir. Darbelerle mücadele etmiştir. Şimdi de önünde; bir değişim var. Bu değişimi de başaracağına canı gönülden inanıyorum. Peki neyi değiştireceğiz arkadaşlar biliyor musunuz? İki şeyi değiştireceğiz. Bir önderliği değiştireceğiz. Bir de zihniyeti değiştireceğiz. Şunu unutmayın. Önderlik değişmeden hiçbir şey değişmez. Ancak önderlik değişerek her şeyi değiştirebiliriz." ifadelerini kullandı.

'Cumhuriyet Halk Partisi'nin Evlatlarını Kimse Yenemez'

CHP Ankara İl Başkanının değişimciler için kullandığı ' Yenileceksiniz' ifadesine de cevap veren Baltacı, "Az önce bu kürsüde, Başkentimizin İl Başkanı, Ankara’nın İl Başkanı sayın Ümit Erkol dedi ki ‘Yenileceksiniz’ dedi. Bize, değişim isteyenlere yenileceksiniz dedi. Biz işte tam bu zihniyeti değiştireceğiz. Sayın Erkol, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongresinde yenen olmaz. Yenilen olmaz. Olsa olsa belki seçilen olur, seçilmeyen olur. Cumhuriyet Halk Partisi’nin evlatlarını kimse yenemez. Biz değişimi niye istiyoruz biliyor musunuz? Biz değişimi iktidar olmak için istiyoruz. Bu salon, iktidarı yenmek istiyor. Burada yenilecek kimse yoktur." dedi.

'Hesabı Halka Vereceğiz'

Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun " Sırtımda hançerlerle seçime girdim" ifadelerine cevap veren Baltacı, "Sayın genel başkanım dedi ki; "Sırtımda hançerler vardı" dedi. Ben bunu üzerimize alınmadım, bu salonda, bu partinin evlatlarının içerisinde sayın genel başkanı sırtından hançerleyecek kimse yoktur. Şöyle düşündüm. Sayın Genel başkan olsa olsa bu sözü Abdullatif Şener’e söylemiştir dedim, olsa olsa Mehmet Ali Çelebi’ye  söylemiştir dedim, belki de Musul’dan getirip milletvekili yaptığı MYK üyesi  yaptığı Öztürk Yılmaz’a söylemiştir dedim. Üzerimize alınmadım. Bu partinin evlatlarının içerisinden kimse genel başkanı hançerlemez. Değerli arkadaşlar ... Ben ve arkadaşlarım, bu salondaki hiçbir delegenin nereye oy verdiğini asla sorgulamayacağız. Ne haddimizdir, ne de hakkımızdır. Ama değerli arkadaşlar, pazartesi eve gittiğinizde eşiniz soracak, eve gittiğinizde çocuğunuz soracak, komşunuz soracak, mesai arkadaşınız soracak. Hesabı, burada birbirimize vermeyeceğiz, hesabı halka vereceğiz. Yeniden halkın umudu olmak istiyorsak da halkın sesine kulak vereceğiz. Saygı ile selamlıyorum." dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme