Hem Farkındalık Oluşturdular, Hem Yüz Güldürdüler

Kastamonu Üniversitesi Belki de Sensin Topluluğu üyeleri Ağlı'daki Nedime Kaya İlkokulu'nu ziyaret ederek, öğrencilere unutamayacakları bir gün yaşattı.

Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Selman Tunay Kamer öncülüğünde gerçekleşen ziyarette; futbol, voleybol, ip atlama, yakan top gibi oyunların yanı sıra deney atölyeleri de gerçekleştirdi. Topluluk üyeleri ayrıca ihtiyacı bulunan öğrencilere giyecek yardımı yapıp okulun iç ve dışını da boyadı.

Topluluk Başkanı Beyza Emrebaş, kök hücre farkındalığı kapsamında köy okullarını ziyaret ederek etkinlikler yaptıklarını belirterek; “Lösemi, lenfoma gibi kan hastalıkları var ölümcül. Bunları tedavisinde kullanılan insanların son çaresi olan tek tedavi yöntemi aslında. Biz de toplumumuzda çok az bilinen bu konuya parmak basmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda da etkinlikler yapıyoruz. Oyun atölyeleri, deney atölyeleri gerçekleştirdik. Çocuklarla yüz boyaması yaptık. Daha önce hiç pizza yememiş çocuklar vardı. Onları pizzayla buluşturduk. Hepsine kırtasiye seti dağıttık. Bayram havası içinde bir gün geçirdik. Elimizden geldiğince onlara bir şey katmaya çalıştık” diye konuştu.

Emrebaş; köy okulları için ayrıca Minik Kalplere Dokunan (MİKADO) adlı bir oluşumlarının bulunduğunu aktararak, Hatay'da da bir çocuk şenliği düzenlemeyi hedeflediklerini belirtti.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme