İl Milli Eğitim Müdürü Gümüş incelemelerde bulundu

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş incelemelerde bulundu.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş; yapımı tamamlanan Kızılay Anaokulu’nda, yapımına başlanan Spor Lisesi inşaat alanında, yeni eğitim-öğretim hayatına ilk adımını atan Hacıbey Anaokulu’nda ve yeni eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan Bilim Sanat Merkezi binasında incelemelerde bulundu. 

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, yapımı tamamlanan ve yeni eğitim-öğretim yılında hizmete açılması planlanan Safizer-Mehmet Karaman Kızılay Anaokulu’nda incelemelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker ve İnşaat ve Emlak Hizmetleri'nden sorumlu Şube Müdürü Hasan Sarıahmetoğlu'nun da yer aldığı ziyarette Safizer-Mehmet Karaman Kızılay Anaokulu'nun eğitim-öğretim öncesi son durumu değerlendirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, çocukların daha kaliteli okullarda ve modern sınıflarda, daha iyi fiziki şartlarda eğitim görmesi için çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti. İl Müdürü Gümüş, çalışmaların planlanan şekilde devam etmesinden dolayı ilgililere teşekkür etti.

SPOR LİSESİ İNŞAAT ALANINDA İNCELEME

Akabinde İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, yapımına başlanan Spor Lisesi İnşaat alanında incelemelerde bulundu. İl Müdürü Gümüş’e, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker ve İnşaat ve Emlak Hizmetleri'nden Sorumlu Şube Müdürü Hasan Sarıahmetoğlu eşlik etti.

Yüklenici firma yetkililerinden inşaattaki çalışmalar ile ilgili bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, okul inşaatlarının belirlenen çalışma programı doğrultusunda hızlı bir şekilde devam edeceğini ve hedeflenen sürede eğitim öğretime yetiştirileceğini söyledi. Ayrıca bu yıl eğitim-öğretime başlayacak olan spor lisesinde 3 branşta eğitim verileceğini ilimizde kendi alanlarında uluslararası düzeyde başarılara imza atacak sporcuların yetiştirilmesi adına ileri ki dönemlerde daha kapsamlı alanlara sahip, fiziki imkanları geniş, spor lisesini hayata geçirmek için çalışmaların yapıldığını söyledi.

HACIBEY ANAOKULU’NDA İNCELEME YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, incelemelerine yapımı tamamlanan ve yeni eğitim-öğretim yılında hizmete açılması planlanan Hacıbey Anaokulu’nda devam etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker ve İnşaat ve Emlak Hizmetleri'nden Sorumlu Şube Müdürü Hasan Sarıahmetoğlu'nun da yer aldığı incelemede Hacıbey Anaokulu’nun eğitim-öğretim öncesi son durumu değerlendirildi. Sadece bazı okullardaki eğitim kalitesinin yukarı çekilmesiyle eğitimde sorunun çözülmeyeceğini ifade eden İl Müdürü Gümüş; “Her kademede eğitim veren okullarımızın tüm imkânlarını en üst seviyeye çıkarmak için çaba sarf edeceğiz. Çocuklarımızı diğer uzak okullara göndermek için bir çaba ve gayret içerisinde olmayalım. Mahallemizdeki okullara gönderelim” dedi. 

Gerçekleşen inceleme sonrası İl Müdürü Gümüş, yetkililerden bilgi alarak kendilerine teşekkür etti.

ÖĞRENCİ MERKEZLİ ÖĞRETİM VE EĞİTİM PLANLAMASI HEDEFLENİYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş son olarak, yapımı tamamlanan ve yeni eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan Bilim ve Sanat Merkezi binasında incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker ve İnşaat ve Emlak Hizmetleri'nden Sorumlu Şube Müdürü Hasan Sarıahmetoğlu'nun da yer aldığı incelemede İl Müdürü Gümüş, yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürü Özkan Kahveci'den bilgi aldı. İncelemeler sırasında İl Müdürü Hasan Gümüş; “Bilim ve Sanat Merkezinden yararlanan öğrencilerimiz üretken, sorun çözen, kendini geliştirmiş bireyler olarak yetişecekler, yaratıcı ve üretici düşünceleri ile de ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunacaklardır” dedi. 

Hasan Gümüş; gençlerin hedef ve ideallerine ulaşmalarını sağlayacak olan bilim ve sanat merkezleri ile bu amaç ve gayret doğrultusunda tüm okullarda eğitim öğretim hizmetlerinin planlı bir şekilde yürütülerek öğrenci merkezli öğretim ve eğitim planlaması hedeflediklerini vurguladı. İncelemeler sonunda İl Müdürü Gümüş, yapımı tamamlanan okul binasında, okulun son durumu hakkında kendisine bilgi veren okul yöneticilerine teşekkür etti.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme