İnebolu'da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş İnebolu Mecit Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına katıldı.

Öğrenciler tarafından danışman öğretmenleri rehberliğinde hazırlanan projelerin sergilendiği fuara İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Şube Müdürü Halil İbrahim Kara, İnebolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Hakan Civelekoğlu, okul ve kurumlardan yönetici, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve davetliler sergilenen çalışmaların yer aldığı stantları gezerken, öğrenci ve öğretmenler tarafından projeleri hakkında bilgi sunuldu. Fuarda sergilenen projeler davetliler tarafından ilgi ve beğeniyle gezildi. Ayrıca okulda kitap fuarı gezildi.  İl Müdürü ayrıca İnebolu Kaymakamlığı ve İnebolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Yiğit İnebolu Okuyor Projesi" kapsamında gerçekleştirilen kitap fuarını da gezdi. 

'Bilim Fuarlarına Çok Önem Veriyoruz'

Bu tür etkinliklerin hayal gücü ile yaratıcılığını birleşimi olduğuna işaret eden İl Müdürü Gümüş; “Öğrencilerimiz, danışman öğretmenleri ile birlikte proje hazırladılar. Fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız, gelecekte ülkemizin yararına olacak buluşların mimarı olabilirler. Bu bakımdan bilim fuarlarına çok önem veriyoruz. Ayrıca okulumuzda gerçekleştirilen kitap fuarı öğrencilerimizde kitap sevgisi oluşturma ve kitaba ulaşmayı kolaylaştırması bakımından çok değerli. Projelerde ve kitap fuarının hazırlanmasında emeği geçen tüm öğrenciler, öğretmenler ve okul yöneticilerini kutluyorum” diye konuştu. 

Bakmadan Geçme