İyi Parti'den CHP'ye 'kayık' göndermesi

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Osman Faruk Ataşalar, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in son Belediye Meclisi Toplantısı üzerinden kendilerine yönelik eleştirilerine cevap verdi.

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Osman Faruk Ataşalar, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in son Belediye Meclisi Toplantısı üzerinden kendilerine yönelik eleştirilerine cevap verdi.

Erbilgin’in açıklamalarına cevap veren Ataşalar; “CHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Hikmet Erbilgin, Belediye Meclisi’nde yapılan toplantıda borçlanma konusunda evet oyu veren meclis üyemiz Mehmet Tingiroğlu üzerinden açıklama yaparak bizleri Galip Vidinlioğlu’nun kayığına binmekle itham edip, kamuoyunu bilgilendirmemizi istemiştir. İşte bu nedenle İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı olarak kamuoyunu bilgilendiriyorum. Bizim Belediye Meclisi Üyemiz Sayın Tingiroğlu tecrübeli kamu yararını gözeten çok değerli bir arkadaşımızdır. Bizim partimizde demokrasi işlediği için ve Belediye Meclisi üyelerimize güvendiğimiz için üyelerimizin vereceği kararların üzerine ipotek koyma yetkisini kendimizde görmüyoruz. Kayığa binme meselesine gelince buradan Hikmet Erbilgin’e soruyorum. Kuzeykent Mahallesi 937 Ada371 numaralı parselin satışa çıkarılması için CHP Belediye Meclis üyeleri evet oyu kullanırken siz o anda Galip Vidinlioğlu’nun kayığı ile geziyor muydunuz? Biz İYİ Parti olarak 2019 yerel seçimlerinde Sayın Mustafa Öztürk’ün seçim kampanyasında gece gündüz çalışırken İl Başkanı olarak ortalarda yoktunuz. Seçim kampanyasında sizi hiç göremedim. Acaba o esnada Galip Vidinlioğlu’nun kayığı ile balığa mı çıktınız? Bizlerin İYİ Parti olarak bize sataşan bizi siyasi kavga içine çekmek isteyen bize haksız ithamlarda bulunan herkese misli ile cevap verecek siyasi yeteneğimiz vardır. Biz kavga istemiyoruz biz kırıcı olmak istemiyoruz. Sadece iyilik için siyaset yapacağız. Sadece kamu yararını gözeteceğiz. Hiçbir siyasi rakibimize iftira atmayacağız. Bize iftira atmak isteyen bize sataşmak isteyen herkes bir defa değil, bin defa düşünerek hareket etsin” ifadelerini kullandı.
 

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme